آموزشگاه موسیقی در اصفهان   آهنگ زیبا شب یلدا سنتی   دستگاه بلوک زنی اتوماتیک   قیمت دیگ بخار

 کلید در موسیقی چیست؟

کلید در موسیقی چیست؟


منظور از کلید در موسیقی معنا دادن به نت ها و شناختن نام نت‌ها روی خطوط حامل است، در واقع کلید در موسیقی که نت خوانی را ساده می کند و با قرار گرفتن کلید بر روی خطوط حامل می توانید جای آن نت را پیدا کنید. این خط به عنوان نقطه راهنما برای تعیین اسامی نتها روی هر یک از خطوط یا بین خطوط استفاده می‌شود. کلاس خوانندگی در غرب تهران

کلید ها در موسیقی همیشه در سمت چپ خطوط حامل کشیده می‌شود. در نت نویسی موسیقی مدرن، سه نوع کلید با اشکال و اسامی زیر وجود دارد:

    کلید سل

    کلید دو

    کلید فا

هرگاه یکی از این کلیدها بر روی یکی از خطوط حامل قرار گیرد، بقیه خطوط و میان خطوط با توجه به رابطه‌ای که با آن دارند خوانده می‌شوند. امروزه کاربرد کلید سل در سازها نسبت به سایر کلید ها بیشتر است و در سازهای سنتی ایرانی بسیار کاربرد دارد. کلاس آواز در اصفهان

هر کلید در محل اصلی خود روی حامل نشان داده شده، به همراه نت مرجع آورده شده‌است.

استفاده از سه کلید مختلف نوشتن موسیقی برای تمامی صداها و سازها را امکان‌پذیر نموده، حتی اگر آن‌ها بازه‌های بسیار متفاوتی داشته باشند (که آنها، حتی اگر تعدادی صدای بسیار بالاتر یا پایین‌تر از صداهای دیگر باشند). انجام این کار فقط با استفاده از یک کلید بسیار سخت است، به دلیل اینکه حامل مدرن فقط ۵ خط داشته، و تعداد نت‌هایی که در محدوده حامل نشان داده می‌شود، حتی با خطوط اضافه، نزدیکی با تعداد نتهایی که یک ارکستر می‌نوازد ندارد. استفاده از کلیدهای مختلف برای سازها و صداهای متفاوت این امکان را می‌دهد که به راحتی نتها را در محدوده حامل با کمترین استفاده از خطوط اضافه نوشت. به این منظور کلید سل برا بخش‌های بالا، کلید دو برای بخش‌های میانی، و کلید فا برای بخش‌های پایین- به استثنای قسمت مهمی مهم از بخش‌های انتقالی، که نت متفاوتی از صدایی تولید می‌کنند نوشته می‌شود، اغلب حتی در اکتاو.

کلید موسیقی چیست؟

محل قرارگیری کلید روی خطوط حامل

به منظور تسهیل در نوشتن محدوده‌های مختلف، هر یک از کلیدها به صورت تئوری می‌توانند روی هر یک از خطوط حامل قرار گیرند. هرچه یک کلید روی حامل پایین‌تر قرار گیرد، بالاترین محدوده را داشته، برعکس، بالاترین کلید، محدوده پایین را خواهد داشت. هر یک از این کلیدها اسامی مختلفی را براساس محدوده صوتی که برای آن‌ ها مناسب است، دارند.

در موسیقی مدرن، فقط چهار کلید بشکل منظم استفاده می‌شود: کلید تربل، کلید باس، کلید آلتو و کلید تنور. از اینها، کلید تربل و کلید باس بیشترین استفاده را دارند.


کلیدها

کلید سل    

کلید تربل

وقتی کلید سل روی دومین خط حامل قرار می‌گیرد، به آن کلید تربل می‌گویند. این کلید امروزه بیشترین استفاده را داشته، و تنها کلید سلی است که مورد استفاده قرار می‌گیرد. به این دلیل، اصطلاحات کلید سل و کلید تربل هم ‌معنی در نظر گرفته می‌شوند.

این کلید در موسیقی برای سازهایی که صدای نسبتا زیری دارند، استفاده می‌شود.

در میان سازها از کلید تربل: ویولن، فلوت، ابوا، هورن انگلیسی، خانواده کلارینت، خانواده ساکسفون، هورن، ترمپت، کرنت، یوفونیوم (و گاهی باریتون)، ویبرافون، سیلافون، ماندولین، ریکوردر و گیتار استفاده می‌کنند. کلید تربل حامل بالا از حامل عمومی (بزرگ) است که برای هارپ و کیبرد استفاده می‌شود. همچنین گاهی اوقات به جای کلید تنور، بای بالاترین نت‌های سازهایی که با کلید باس اجرا می‌شوند مانند ویلن سل، کنتر باس (که یک اکتاو پایین‌تر صدا می‌دهد)، باسون و ترمبون. همچنین ویلن آلتو (ویولا) بعضی اوقات از کلید تربل برای نتهای خیلی بالا استفاده می‌کند. کلید تربل برای صداهای سپرانو، متسو سپرانو، آلتو، کنتر آلتو و تنور استفاده می‌شود. صدای تنور یک اکتاو پایینتر صدا می‌دهد و اغلب بوسیله کلید اکتاو (در ادامه توضیح داده شده است) یا دو کلید تربل نشان داده می‌شود.

کلیدهای فا

کلید باس (Bass)

وقتی کلید فا روی خط چهارم قرار گرفته، به آن کلید باس گفته می‌شود. این تنهاکلید فا است که امروزه استفاده می‌شود، پس واژه کلید فا و کلید باس اغلب مترادف در نظر گرفته می‌شود.

این کلید برای ویلن سل، یوفونیوم، کنتر باس، کیتار باس، باسون، کنتر باسون، ترومبون، باریتون، توبا و تیمپانی استفاده می‌شود. همچنین برای پایین‌ترین نتهای هورن و برای صداهای باریتون و باس استفاده می‌شود. تنو زمانی روی کلید باس نوشته می‌شود که هر دو روی یک حامل نوشته شوند. کلید باس کلید پایین در حامل عمومی برای سازهای هارپ و کیبرد است. کنترباسون، کنتر باس و الکتریک باس یک اکتاو پایین‌تر از چیزی که نوشته می‌شوند صدا می‌دهند.

 
کلیدهای دو

کلید آلتو

وقتی کلید دو روی سومین خط حامل قرار می‌گرفت، به آن کلید آلتو گفته می‌شد. در تمامی کلیدهای دو، این خط نشانگر نت دو وسط است.

کلید تنور

وقتی کلید دو روی خط چهارم قرار می‌گیرد، به آن کلید تنور گفته می‌شود.

انواع کلید در موسیقی

مراحل آماده سازی و تمرین قطعات با پیانو

مراحل آماده سازی و تمرین قطعات با پیانو


اگر بپذیریم که نوازندگی موسیقی مکتوب (از روی نت و با توانایی نت خوانی صحیح)، عملی هم هنری و هم علمی است و با خرد، حوصله، درک و آگاهی سر و کار دارد، تمرین پی در پی و همیشگی برای رسیدن به کیفیتی مطلوب در این زمینه ضروری به نظر می رسد. ضروری است بدانید که با روش تمرین تکراری و ناآگاهانه، که عملی است فاقد تحلیل، سطح نوازندگی عموما از حدی پیش تر نمی رود، اما تمرین مدام و آگاهانه، عملی با تکیه به تحلیل و با هدف یافتن تعادل و ایجاد ارتباط میان کارکرد ذهن و اعضای بدن در هنگام نوازندگی است. در اکثر موارد، تمرین تکراری و ناآگاهانه به یادگیری سطحی و حفظ کردن در حافظه ی کوتاه مدت (یاد گرفتن) و تمرین مستمر و آگاهانه به فراگیری و حفظ شدن در حافظه ی بلند مدت (فرا گرفتن) می انجامد. از این رو شیوه ی آموزشی مؤلف در این کتاب در جستجوی توسعه و پیشرفت، هم به لحاظ کمی و هم به لحاظ کیفی است. کلاس آواز در غرب تهران

اگر انتخاب شما اجرای موسیقی مکتوب، بر پایه خرد، حوصله، درک و آگاهی است، پیشنهاد می شود در گام های اول یادگیری موسیقی بر اساس مراحل زیر تمرین کنید:

1.شنیدن قطعه (اثر) پیش از آغاز تمرین با هدف آشنایی شنیداری

2.نت خوانی5 دست چپ و راست، ابتدا بدون مترونم و سپس با مترنم با هدف آشنایی با نت های اثر

3.نت خوانی دست چپ و راست همراه با شنیدن قطعه با هدف آشنایی با ملدی ها و لایه های صوتی اثر

آموزشگاه موسیقی در اصفهان

4.اجرای جداگانه ی دست چپ و راست، ابتدا بدون مترنم و سپس با مترنم(نت خوانی هنگام اجرای تک دستی قطعات6)

5.اجرای دو دستی قطعه، ابتدا بدون مترنم و سپس با مترنم

6.شنیدن مجدد قطعه

7.شبیه سازی با نمونه صوتی با هدف رفع اشتباهات احتمالی

8.اجرای دو دستی قطعه همراه با نت خوانی هر دو دست به صورت جداگانه با هدف زمینه سازی برای کنترل مغز بر لایه های سازنده ی اثر و تقویت شنوایی چند صدایی، به خصوص شنیدن ملدی های دست چپ که عموما یا شنیده نمی شوند یا کمتر شنیده می شوند. کلاس خوانندگی در اصفهان
هدف از ارائه مراحل فوق ایجاد زمینه ای برای تماس قسمت های بیشتری از مغز در هنگام اجرا و درکی چندوجهی از موسیقی است.

1.شاید به این سبب است که می تواند به نوع خاصی از لذت منتهی شود.

2.همچون عملکرد بسیاری از نوازندگان دوره گرد.

3."چه" می نوازد؟ یا رپرتوارش (مجموعه ی قطعاتی که نوازنده می نوازد) چیست؟

4."چگونه" می نوازد؟

5.نت خوانی به دو شکل 1.پارالاتی: خواندن اسم نت ها و رعایت ریتم آن ها و 2.کانتاتی: خواندن اسم نت ها و رعایت ریتم و فرکانس آن ها، انجام می شود.

6.در این مرحله می توان به فرکانس نت ها توجه کرد و قدم های اول سلفژ با صدا را برداشت.

نواختن ساز پیانو

موسیقی تراپی چیست و چگونه انجام می شود؟

موسیقی تراپی چیست و چگونه انجام می شود؟

در این مقاله ی کوتاه، به این سوال در مورد موسیقی درمانی پاسخ می‌دهیم که موسیقی در چه زمینه هایی می‌تواند موثر باشد و در واقع، کارکرد های آن چیست؟ و این که برای کار در زمینه ی موسیقی درمانی باید به چه مهارت هایی مسلط بود؟ کلاس آواز در تهران

تعریف موسیقی درمانی

“موسیقی درمانی، حرفه ای مرتبط با سلامت بدن است که در آن از موسیقی به عنوان عنصر درمان، برای رسیدن به اهداف مرتبط با رشد، اهداف انطباقی و توانبخشی در زمینه های گفتاری، شناختی (مرتبط با مغز)، حسی و حرکتی و بُعد روانشناسی رفتار های افراد، همراه با تنوع گسترده ای از تشخیصات نورولوژیکی (اعصابی)، روانشناسی، فیزیکی و پزشکی استفاده می‌شود. “

یک موسیقی درمانگر، از واسطه ها و وسایل موسیقایی در جهت درمان استفاده می‌نماید به طوری که به اهداف عملکردی در رابطه با بیمار مورد نظر دست پیدا کند. طبق کتاب راهنمای موسیقی بر اساس آمار سال ۲۰۱۶، بیش از ۶۰۰۰ موسیقی درمان، که تأییدیه ی کار موسیقی درمانی خود را از ایالات متحده ی آمریکا اخذ کرده اند، در سراسر جهان مشغول به کار هستند و به گستره ی وسیعی از بیماران شامل بزرگسالان درگیر با نوعی ناتوانی و همچنین کودکان، که از مشکلات جسمانی و یا روانی رنج می‌برند، بیمارانی که از انواع مختلف بیماری های لاعلاج رنج می‌برند و افراد دارای اختلالات اعصابی و حسی و تکلمی خدمت رسانی می‌کنند. کلاس آواز در اصفهان

کارکرد های موسیقی درمانی

در مورد کارکرد های موسیقی درمانی و در واقع، کارکرد موسیقی در درمان بیماری ها، می‌توان به سه عنصر اصلی اشاره کرد: منطقِ درمانی، منطقِ علمی و خلاقیت و مهارت موسیقایی. در ابتدا، برای استفاده از موسیقی در درمان، باید توجه کرد که وسایل و واسطه های موسیقی باید از نظر درمانی قابل قبول باشند. ضروری است که هر موسیقی درمانگر، به مهارت های مشاوره ی فردی و گروهی، طرحِ درمانی و انتخاب وسایل و واسط های موسیقی بر مبنای اهداف مورد نظر، آموزش دیده باشد. نکته ی بعدی این که، برای استفاده از موسیقی به عنوان یک ابزار درمانی، هر موسیقی درمانگر باید به پایه ی علمی تاثیرات موسیقی بر تغییرات عملکردی، در افرادی که سابقه ی کار با موسیقی را ندارند، آگاه باشد.

منابع درسی که در دانشگاه ها در مورد رشته ی موسیقی درمانی ارائه می‌شود، با هم تفاوت های قابل توجهی دارند؛ اما موسیقی درمان ها باید با ساختمان بدنی، روان شناسی، علوم اعصاب، فیزیولوژی و بیلوژی (علوم زیستی) آشنا باشند و حتی در بعضی از دانشگاه ها باید دروس اصلی مربوط به این مباحث را بگذرانند. نکته ی آخر هم که لازم است اشاره شود اینکه، موسیقیِ استفاده شده در درمان، باید از سمت یک فرد حرفه ای و آموزش دیده، که فهم بالایی از تئوری موسیقی، تاریخ و عملکرد آن را دارد، ارائه شود. بنابراین، پیش زمینه ی یک موسیقی درمانگر می‌تواند شامل آموزش گسترده در حیطه ی موسیقی، در بر دارنده ی تخصص در صوت شناسی، گیتار و پیانو باشد.

فرآیند موسیقی درمانی توسط موسیقی درمانگر ها

اگر مایلید بدانید موسیقی درمانگر ها معمولا چه فرآیندی را طی می‌کنند تا بهبود برای بیمار حاصل شود، این متن را در مورد مقدمات کار موسیقی درمانی توسط موسیقی درمانگر ها مطالعه کنید.

معمولا درمانگر های موسیقی با گروهی از افراد حرفه ای، شامل پزشکان، پرستاران، مدد کاران اجتماعی، درمانگران متخصص، ارتوپد ها و پزشکان متخصص در زمینه ی گفتار درمانی کار می‌کنند. موسیقی درمانگر ها، برای شروع کارشان برگه ای ارجاعی (از سمت یک دکتر) دریافت می‌کنند که بر اساس آن موظف به برآورد کامل اطلاعات بیمار و سپس طراحی یک برنامه ی درمانی، که شامل اهداف نهایی، همچنین مستند سازی پیشرفت درمان بیمار در حین موسیقی درمانی، ارزیابی فرآیند برای به نتیجه رسیدن و در نهایت، یک برنامه ی پایانی برای بیمار است، می‌باشند.

موسیقی تراپی چیست؟


برگه ی ارجاعی، معمولا توسط یک پزشک در مراکز درمانی، صادر می‌شود؛ البته در تعدادی از موارد نیز از سمت یک روانشناس، موسیقی درمانگر، یک معلم، والدین، مدد کاران اجتماعی و یا حتی از طرف خود بیمار ممکن است باشد.

به محض این که برگه ی ارجاعی توسط موسیقی درمانگر دریافت شود، درمانگر باید برآوردی از مشکلات، قوت ها و نیاز های بیمار انجام دهد که شامل اطلاعاتی در مورد سابقه ی پزشکی بیمار، توانایی های اجتماعی و شناختی وی، توانایی های جسمانی، تحصیلات، شرایط روحی و احساسی فرد، خانواده و مهارت های ارتباطی بیمار می‌باشد. این برآورد که توسط موسیقی درمانگر انجام می‌شود، در واقع ماهیتی غیر موسیقایی دارد و به موسیقی مرتبط نیست و برای تشخیص این که آیا بیمار برای انجام موسیقی درمانی مناسب است یا نه، طراحی شده و به کار می‌رود. همچنین به درمانگر کمک می‌کند تا بر طبق نیاز ها و شرایط بیمار، به انتخاب واسطه ها و وسایل موسیقی بپردازد.

وقتی برآورد مورد نظر، برای شناخت نقاط قوت و ضعف بیمار تکمیل شد، یک برنامه ریزی درمانی ایجاد می‌شود. این برنامه ی درمانی، مشخص کننده ی اهدافی است که در روند درمان باید به آن ها دست پیدا کرد. منظور از هدف در اینجا دو مفهوم است: یکی بیان کننده ی محدوده یا منطقه ای که نیاز است بهبود پیدا کند (برای مثال بهبود در توانایی حرکتی فرد) و دیگر، بیان کننده ی پارامتر های ویژه ی مربوط به رفتار، که لازم است بیمار نهایتا به آن ها دست پیدا کند و معیار و مقدمات آن رفتار و همچنین تاریخی که دستیابی به این هدف میسر خواهدبود، می‌باشد.

موسیقی درمانگر و روند درمان بیماران

فرآیند مستند سازی در حین درمان توسط موسیقی درمانگر، فرآیندی بسیار ضروری است؛ ضرورت این فرآیند نه فقط به خاطر کنترل کیفیت، مقرون به صرفه بودن از نظر مالی و بازدهی درمان است، بلکه به عنوان وسیله ای برای برقراری ارتباط با دیگر اعضای گروه درمان و مسائل مربوط به بیمه است. نحوه ی این مستند سازی بسته به نوع تجهیزاتی که درمانگر استفاده می‌کند، بسیار با هم متفاوت است.

سرانجام، وقتی که بیمار به اهدافی که درمانگر برای وی در نظر گرفته بود می‌رسد و نزدیک به زمان مرخص شدن است، موسیقی درمانگر باید یک ارزیابی درمان نهایی را انجام دهد و مستند سازی کند. این ارزیابی، شامل مروری بر کل فرآیند موسیقی درمانی است به طوری که در بر دارنده ی اهداف اولیه و نتایج و بهبود های نهایی باشد.

موسیقی درمانی چگونه انجام می شود؟

کدام ساز موسیقی مناسب برای نواختن است؟

کدام ساز موسیقی مناسب برای نواختن است؟

یکی از ساده ترین راه ها برای انتخاب یک ساز موسیقی، رفتن به یک فروشگاه و امتحان کردن انواع ساز ها و فهمیدن ساز دلخواه است. البته، برای انتخاب یک ساز موسیقی، عوامل زیادی وجود دارند که باید به آن ها توجه کرد؛ مثلا ترجیحات موسیقایی هر فرد، میزان بودجه ی در دسترس، فضایی که هر ساز اشغال می‌کند، خصوصیات شخصیتی هر فرد، قابلیت حمل و نقل آسان ساز و پتانسیل های شغلی هر ساز. کلاس آواز در تهران

معرفی انواع سازها برای کمک در انتخاب یک ساز موسیقی

چه سازی می نوازد؟ سوالی که ممکن است برای خیلی از ما بارهای پیش آمده باشد! اگر قصد انتخاب یک ساز موسیقی دارید یا فقط می خواهید اطلاعاتتان از انواع ساز موسیقی افزایش پیدا کند با ما در مجله قرمز همراه شوید. آموزشگاه موسیقی در اصفهان

ساز های زهی (String instruments):

بسیاری از ساز های زهی، همچون ویولون، ویولا، ویولونسل و کنترباس به تمرینات و صبوری زیادی در آغاز کار احتیاج دارند؛ به دلیل این که پیشرفت در این نوع سازها اغلب روند طولانی تری دارد. این ساز ها همچنین به چابکی و قابلیت هماهنگی زیادی نیاز دارند.

اگر نوازنده سن کمی دارد، باید از بلوغ کافی برای فهمیدن کند بودن روند پیشرفت و یادگیری اولیه در این نوع ساز ها برخوردار باشد. این ساز ها را برای ابتدای کار می‌توان با قیمت نسبتا ارزانی تهیه کرد؛ اما در حین پیشرفت نوازندگی، ممکن است نیاز به خرید ساز هایی با طراحی حرفه ای تر به وجود بیاید که مسلما قیمت بالاتری دارند. کلاس آواز در اصفهان
اکنون به معرفی سازهای معروف در این دسته می‌پردازیم تا برای انتخاب یک ساز موسیقی آماده تر شوید. ویولون، یک ساز با پیشینه ی زیاد است که بیشتر برای نوازندگی در سبک های همه پسند و همچنین سبک کلاسیک کاربرد دارد و مورد علاقه ی افراد است.

ویولا، صدای گرم تری نسبت به ویولون دارد اما یادگیری آن نسبت به ویولون سخت تر است. ویولونسل، صدای پر حجمی دارد و حمل و نقل آن به دلیل بزرگی این ساز، دشوار است و اغلب در برخی سبک های موسیقی همه پسند، سبک کلاسیک و جاز استفاده می‌شود.

کنترباس، بزرگ تر از ویولونسل است، سازی است که با خیلی از ساز های دیگر همخوانی دارد و در بسیاری از سبک های موسیقی از سبک کلاسیک گرفته تا راک، به کار می‌رود. البته برای یادگیری کودکان، نوع کوچکتر آن هم وجود دارد.

این نوع ساز ها را می‌توان به عنوان سازهای اجتماعی توصیف کرد؛ بدین معنا که برای کسانی که مشتاق شرکت در فعالیت های دسته جمعی و گروهی هستند، مناسب تر است.

گزینه های دیگری در بین ساز های زهی نیز وجود دارند که برای انتخاب یک ساز موسیقی از این دسته سازها می‌توان به آن ها نیز اندیشید. این نوع سازهای زهی، بعد کلاسیکی آن ها کمتر است؛ سازهای زهی مانند گیتار، بانجو و یوکلله (ukulele)، که مورد آخری، اخیرا بسیار محبوبیت پیدا کرده است.

ساز مناسب برای موسیقی

همچنین انواع مختلفی از گیتار، که مناسب اهداف و سبک های گوناگون هستند، وجود دارد. به عنوان مثال، گیتار کلاسیک برای اجرای تکی موسیقی (تک نواز) مناسب تر از سایر گیتارها می‌باشد و البته یادگیری آن نیز دشوارتر است.

اگر شما قصد نواختن در یک گروه را داشته باشید، گیتار آکوستیک های بسیاری وجود دارد که برای انواع مختلفی از سبک های موسیقی مناسبند. همچنین گستره ای از گیتارهای الکتریک وجود دارد که جنبه ی سرگرمی بیشتری داشته و ساده تر نیز می‌باشند.

برای انتخاب یک ساز موسیقی از بین انواع این گیتارها، این نکته نیز جالب است بدانید که بسته به گیتاری که انتخاب می‌کنید، گیتارها می‌توانند هم برای افراد درون گرا و مستقل، و هم برای افراد با شخصیت های باز و برون گرا و اجتماعی تر مناسب باشند.

ساز های بادی (Woodwind instruments):

ساز های بادی، به دو دسته ی کوچک و بزرگ تقسیم بندی شده اند. ساز های بادی کوچک مثل فلوت و کلارینت، که جمع و جور هستند و به راحتی حمل می‌شوند. و نوع بزرگ آن ها مانند باسون و ابوا، که در حمل و نقلشان باید توجه و مراقبت زیادی لحاظ نمود؛ چرا که این آلات موسیقی بسیار ظریف و شکننده هستند.

برای انتخاب یک ساز موسیقی از رسته ی ساز های بادی، بهتر است بدانیم که برای مثال در طی یادگیری فلوت و کلارینت، سرعت پیشرفت اولیه خوب است و پتانسیل برای تغییر ساز به ساکسیفون – سازی که فضا در آن برای بداهه نوازی زیاد است- وجود دارد.

این ساز ها نیاز به بودجه ی زیادی برای خرید ندارند و نوع حرفه ای و شکیل آن ها نیز زیاد گران نیست. اما در مورد باسون و ابوا، این ساز ها نیز مستلزم نگهداری و مراقبت زیادی هستند و البته قیمت آن ها نیز تقریبا زیاد است.

علاوه بر استفاده ی این نوع سازها در سبک موسیقی کلاسیک، در سبک های مختلف دیگری از جمله سبک موسیقی جاز، فولک (محلی) و پاپ نیز به کار می‌روند.

ساز های برنجی (Brass instruments):

ساز های برنجی، هم به آسانی در دسترس هستند و هم قیمت معقولی دارند. این ساز ها صدای قوی و پر حجمی ایجاد می‌کنند و یادگیری مقدماتی آن ها نیز زیاد سخت نیست. ساز های برنجی نسبتا بزرگ هستند اما اندازه های کوچک آن ها هم برای کودکان وجود دارد.

شیپور فرانسوی (French Horn) یکی از سخت ترین ساز های برنجی برای یادگیری به حساب می‌آید؛ چرا که شمار زیادی نت موسیقی، تنها از طریق تغییر دادن شکل لب ها به وجود می‌آید.

برای انتخاب یک ساز موسیقی از این نوع، این نکته را هم لازم است اشاره کنیم که این ساز برای افراد سخت کوش و مصرّی که دوست دارند خود را به چالش بکشند، مناسب است؛ ولی ارزشش را دارد به این خاطر که همواره نیاز به نوازنده ی شیپور در گروه ها و ارکستر های موسیقی وجود دارد.

ترومپت (Trumpet) نیز سازی است که حمل و نقل راحتی دارد و برای افراد مستقل و دارای روحیه ی اجتماعی مناسب است. ترومپت های زیادی در اجرا های موسیقایی وجود دارد؛ اما نکته ای که در مورد انتخاب یک ساز موسیقی باید در مورد ترومپت بدانیم، این است که تغییر دادن ساز از ترومپت به سمت دیگر ساز های برنجی، مهارت نسبتا بالایی می‌خواهد. این موضوع نیز به دلیل شکل دهان یا دهانه ی این ساز است.

ترومبون (Trombone) ساز برنجی دیگری است که از قیمت مناسبی برخوردار است اما حمل و نقل آن دشوار است؛ اگرچه باید اشاره کرد که کودکان به آسانی و در همان ابتدای کار مجذوب این ساز می‌شوند و صدای خوبی هم می توانند از این ساز بیرون آورند. ترومبون برای افراد هنردوست و نسبتا اجتماعی که تمایل به ابراز وجود و نشان دادن خود دارند، مناسب است.

توبا (Tuba) نیز یک ساز برنجی خیلی بزرگ و گران است. به دلیل کم بودن تعداد نوازندگان توبا، یادگیری این ساز می‌تواند فرصتی برای زودتر وارد شدن به ارکستر باشد. این ساز برای افرادی که از عضویت داشتن در یک گروه لذت می‌برند، عالی است.

در هنگام انتخاب یک ساز موسیقی از بین بادی ها و یا برنجی ها، باید به وضعیت سلامت خودتان نیز توجه داشته باشید. ریه های قوی، یک ضرورت در انتخاب این نوع ساز ها می‌باشد؛ بنابراین کسانی که مشکلات تنفسی دارند، بهتر است سازشان را از سایر گروه های سازی انتخاب کنند.

ساز های کلیدی یا شستی دار (Keyboard instruments):

اصلی ترین ساز کلیدی، پیانو است که همه جا نشانی از حضور خود دارد. پیانو، یک پایه ی تئوریکی عالی برای یادگیری هر نوع ساز دیگری ایجاد می‌کند؛ بنابراین یک ساز ایده آل برای شروع است. این ساز بدنه ی بزرگی داشته و به آسانی قابل حمل نیست؛ اما می‌شود گفت دکور زیبایی به هر مکانی می‌دهد. حتی اگر شما مدتی باشد که نواختن پیانو را متوقف کرده باشید.

در انتخاب یک ساز موسیقی شستی دار، و به خصوص پیانو، باید اشاره کرد که قطعات موسیقی مختص پیانو بسیار متنوع است و شما می‌توانید به آسانی یکی را تهیه کنید و حدی برای آن متصور نیست. واضح است که هرچه قیمت این ساز بالاتر رود، کیفیت آن نیز بیشتر می‌شود؛ اما نکته ی جالبی در مورد پیانو وجود دارد، این که اگر شما در یک مدرسه ی موسیقی و یا آکادمی شرکت کنید، معمولا انواع مختلفی از پیانو و با کیفیت های متفاوت برای استفاده ی شما وجود دارد.

پیانو برای افراد مستقل و کسانی که شخصیت آرامی دارند، مناسب است. به این دلیل که پیانو معمولا یک ساز سولو (Solo) محسوب می‌شود. (یعنی نواختن آن به تنهایی و بدون همراهی ساز های دیگر نیز صدای خوبی دارد.) البته این بدان معنا نیست که پیانو نمی‌تواند با یک یا چند ساز دیگر نواخته شود و یا این که در ارکستر ها کاربرد ندارد.

پیانو سازی است که بسیار منعطف و تطبیق پذیر با انواع سبک هایی است که از کلاسیک شروع می‌شوند و رفته رفته به سمت سبک موسیقی پاپ می‌روند. نوازندگان پیانو می‌توانند در جریان پیشرفت خود به سمت ساز های دیگری نیز، همچون ارگ (Organ)، هارپسیکورد (Harpsichord) یا آکاردئون(Accordion) بروند.

ساز های ضربه ای (Percussion instruments):

ساز های ضربه ای حجیم هستند و سر و صدای زیادی هم دارند. بنابراین در هنگام نواختن این ساز ها، باید اتاقتان را از نظر صوتی عایق کنید تا این سرو صداها به بیرون نرود. نواختن این ساز ها بسیار سرگرم کننده است و یادگیری آن ها هم نسبتا ساده می‌باشد. همچنین مسیر شغلی خوبی در ارکستر برای این ساز وجود دارد.

نوازندگان طبل (Drum)  قابلیت جذب زیادی برای نوازندگی در ارکستر ها را دارند. نواختن طبل برای افراد پر انرژی بسیار مناسب است. این موضوع با مشاهده ی کسانی که در سبک جاز و یا راک طبل می‌نوازند، کاملا واضح است.

در انتخاب یک ساز موسیقی از دسته ی ضربه ای ها، می توان همچنین به این نکته اشاره کرد که ساز های ضربه ای و به خصوص طبل، برای آن دسته از کودکانی که نیاز به آموزش های خاص دارند، مثلا کودکانی که از اتیسم رنج می‌برند، بسیار رضایت بخش است و احساس امنیت روانی را به هنگام نواختن در آن ها ایجاد می‌کند.

ساز های موسیقی که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفتند، بیشتر کلاسیک گونه هستند و همچنین تنها ساز های این عرصه نیستند. ساز های گوناگون بیشتری نیز وجود دارند که به دلیل این که به راحتی در یک گروه جای داده نمی‌شدند، در اینجا ذکر نشده اند. مهم نیست که شما تصمیم می‌گیرید که چه سازی را برای نواختن انتخاب کنید؛ بلکه مهم ترین جنبه این است که عاشق نوازندگی و شنیدن صدای آن ساز باشید.

بهترین آهنگ های خارجی برای تقویت زبان انگلیسی

بهترین آهنگ های خارجی برای تقویت زبان انگلیسی

يکي از بهترين راه‌هاي يادگيري وتقويت زبان انگليسي، استفاده از آهنگ‌هاي خارجي است. با کمک آهنگ‌هاي انگليسي زبان مي‌توان دايره لغات، گرامر، اسپيکينگ، ليسنينگ، ريدينگ و رايتينگ را تقويت کرد. کلاس آموزش آواز سنتی در تهران

البته به غير از گوش دادن به موسيقي، روش‌هاي جذاب ديگري نيز براي تقويت زبان وجود دارد. مانند استفاده از بهترين اپليکيشن‌هاي آموزش زبان يا استفاده از دوره‌هاي آنلاين و رايگان سايت يودمي. با اين حال، در اين مطلب تمرکزمان بر بهترين آهنگ‌ها براي تقويت زبان است و مجموعه‌اي از بهترين ترانه‌ها و آهنگ‌هاي، ساده، شاد، عاشقانه و ملايم را به شما معرفي مي‌کنيم.

البته بايد بدانيد صرفا گوش کردن به آهنگ نمي تواند زبان شما را تقويت کند. براي آن که بتوانيد از آهنگ براي يادگيري زبان استفاده کنيد، بايد آهنگ‌هاي مناسبي انتخاب کنيد. همچنين گوش دادن به آهنگ‌هاي بهترين خواننده‌ها نيز به يادگيري و تقويت زبان کمک مي‌کند.

آهنگ‌هاي شاد خارجي مناسب يادگيري و تقويت زبان انگليسي
1- تقويت زبان با آهنگ شاد Dangerous ساخت David Guetta

آقاي David Guetta يکي از معروف‌ترين DJها و آهنگ‌سازان دنياست که در فرانسه به دنيا آمده و با خوانندگان زيادي همکاري داشته است. آموزشگاه موسیقی در اصفهان

آهنگ Dangerous ريتم بسيار شادي دارد و کلمات و عبارت‌هاي جديد مختلفي را بيان مي‌کند که براي زبان‌آموزان سطح مبتدي و متوسط بسيار مناسب هستند. يکي ديگر از خوبي‌هاي اين آهنگ شاد اين است که زبان‌آموزان را با تلفظ صحيح کلمه Dangerous آشنا مي‌کند. اکثر زبان‌آموزان ايراني با تلفظ اين کلمه مشکل دارند ولي قول مي‌دهيم بعد از گوش کردن اين آهنگ، ديگر هيچ‌گاه تلفظ درست آن را فراموش نخواهيد کرد.

2- تقويت زبان با آهنگ شاد From Zero to Hero با صداي خواننده معروف Sarah Connor

خانم Sarah Connor يکي از خوانندگان زن معروف آلماني است که در سراسر جهان محبوبيت زيادي دارد. اين ترانه براي فيلم انيميشني Robots خوانده شده و ريتم بسيار شاد و دلچسبي دارد. داستان متن اين آهنگ شبيه به ماجراي خود فيلم است که در آن شخصيت زيردست داستان، به قهرماني تبديل مي‌شود و با غلبه بر مشکلات مختلف، نهايتاً دختر محبوب خود را به دست مي‌آورد. کلاس خوانندگی در اصفهان

ريتم شاد و به ياد ماندني اين آهنگ، آن را به گزينه‌اي ايده‌آل براي تقويت زبان انگليسي و به ويژه تقويت ليسنينگ تبديل کرده است. کلمه‌ها و عبارت‌هاي اين شعر با يکديگر هم‌وزن هستند و از زبان غيررسمي در آن استفاده شده. از آنجايي که خواننده، شعر را با سرعت بالايي مي‌خواند، اين آهنگ براي زبان‌آموزان سطح متوسط و پيشرفته مناسب و خوب است.

3- تقويت زبان با آهنگ شاد Wherever I Go کاري از گروه معروف One Republic

گروه OneRepublic يکي از گروه‌هاي خارجي معروف است که از پنج نفر تشکيل شده و از سال 2015 تا به امروز شهرت زيادي کسب کرده‌اند.


4- تقويت زبان با آهنگ شاد One Love با صداي گروه معروف Blue

گروه Blue يکي از معروف‌ترين گروه‌هاي خارجي دهه گذشته است که موفقيت بسيار زيادي به دست آورد ولي در سال‌هاي اخير کمتر در مورد آن‌ها شنيده‌ايم. آهنگ One Love اين گروه جزو اولين آهنگ‌هايي است که آن‌ها را به شهرت رساند و بسيار مورد توجه همه قرار گرفت.

اين آهنگ شاد، متن ساده و رواني دارد ولي از آنجايي که لحني غيررسمي دارد، براي زبان آموزان مبتدي مناسب نيست و آن را زبان‌اموزان پيشرفته توصيه مي‌کنيم.

5- تقويت زبان با آهنگ شاد Rockabye کاري از گروه Clean Bandit

موضوع آهنگ Rockabye درباره مادراني است که به تنهايي فرزندان خود را بزرگ مي‌کنند و نشان دهنده تلاش و از خودگذشتگي مادران در اين مسير است. شايد فکر کنيد اين آهنگ غمناک باشد، چرا که به مشکلات و سختي‌هاي مادران تنها مي‌پردازد. ولي بايد بگوييم بر خلاف تصورتان آهنگ Rockabye ريتم بسيار شاد و جذابي دارد و به مادران تنها کمک مي‌کند با اميدواري بيشتري اين مسير را طي کنند.

کلمه‌ها و عبارت‌هاي کاربردي زيادي در اين آهنگ وجود دارد و براي زبان آموزان سطح متوسط مناسب هستند.

6- تقويت زبان با آهنگ شاد Lash Out کاري از خواننده معروف Alice Merton

ريتم شاد و جذابي که آهنگ Lash Out دارد، زبان‌آموزان را ترغيب مي‌کند که با انگيزه و اشتياق زيادي اين آهنگ را چندين و چند بار گوش دهند. همين باعث تقويت زبان آن‌ها مي‌شود. عبارات به کار رفته در اين آهنگ براي زبان‌آموزان سطح متوسط مناسب هستند. سرعت خواندن Alice Merton در آهنگ Lash Out متوسط است به همين خاطر زبان‌آموزان به راحتي مي‌توانند متن آهنگ را حفظ کنند و با خواننده همراهي کنند.

آهنگ‌هاي ساده و آرام خارجي مناسب يادگيري و تقويت زبان انگليسي به همراه ترجمه فارسي متن

در ادامه چند آهنگ ساده و ملايم خارجي ارائه مي‌کنيم که پيچيدگي بياني زيادي ندارد و کلمه‌ها را تماماً و به درستي ادا مي‌کنند. اگر به فکر تقويت اسپيکينگ يا تقويت ليسنينگ خود هستيد، حتما متن اين آهنگ‌ها را دانلود کنيد، حفظ کنيد و همراه با خواننده آن‌ها را بخوانيد.

1- تقويت زبان انگليسي با ترانه ملايم و زيباي Ain’t No Reason با صداي Brett Dennen

آقاي Brett Dennen يکي از خواننده‌هاي معروف آمريکايي است که از سال 2004 فعاليت حرفه‌اي خود را شروع کرده و آهنگ‌هاي بسيار زيبايي مي‌خواند. او در اين آهنگ بسيار ملايم و ساده، که سال 2013 منتشر شده، از شرايط دنيا گلايه مي‌کند و عشق راه چاره تمام مشکلات انسان‌ها مي‌داند.

اين ترانه براي زبان‌آموزان سطح مبتدي و متوسط بسيار مناسب و خوب است زيرا بسيار روان و آرام صحبت مي‌کند و همچنين کلمه‌ها و عبارت‌هاي ساده و آساني را به کار مي‌برد و بنابراين از لحاظ زباني در حد سختي متوسط به حساب مي‌آيد.

2- يادگيري زبان انگليسي با آهنگ معروف Jenny of Oldstones کاري از گروه Florence and the Machine

اگر اهل تماشاي سريال معروف بازي تاج‌وتخت باشيد، بدون شک اين آهنگ بسيار تکان‌دهنده و اثرگذار را شنيده‌ايد. اين ترانه، داستان يکي از شخصيت‌هاي دنياي خيالي اين سريال به نام Jenny است. او رعيتي اهل شهر Oldstones بود که شاهزاده‌اي به او علاقه‌مند مي‌شود و براي ازدواج با Jenny از حق خود براي رسيدن به پادشاهي مي‌گذرد. گروه انگليسي Florence and the Machine اين آهنگ را در نهايت زيبايي اجرا کرده‌اند.

از لحاظ کلمه‌ها و عبارت‌هايي که در متن شعر به کار مي‌روند، اين ترانه ساده است و براي زبان‌آموزان مبتدي و متوسط ايده‌آل به حساب مي‌آيد زيرا خواننده تمام کلمه‌ها را کامل و درست ادا مي‌کند. توصيه مي‌کنيم اين شعر را دانلود و حفظ کنيد و همراه با آن بخوانيد تا هم اسپيکينگ و ليسنينگ خود را تقويت کنيد و هم لهجه بهتري داشته باشيد.

3- تقويت زبان انگليسي با ترانه ملايم و آرام If Everyone Cared از گروه معروف Nickelback

گروه Nickelback يک گروه راک کانادايي معروف است که سابقه بيش از 20 سال فعاليت دارد و در اين مدت آهنگ‌ها و آلبوم‌هاي محبوب متعددي را روانه بازار کرده‌اند.

آهنگ If Everyone Cared ريتم بسيار آرام و زيبايي دارد که با نواختن پيانو آغاز مي‌شود. کلمه‌ها و عبارت‌هايي که در متن اين شعر به کار رفته‌اند در حد آسان تا متوسط هستند و خواننده تمام آن‌ها را کامل ادا مي‌کند بنابراين اين آهنگ براي زبان‌آموزان سطح متوسط مناسب و خوب است.

4- آهنگ ملايم The moon is shining براي تقويت زبان انگليسي

آهنگThe moon is shining در سال 2013 توسط گروه بلکمورز نايت (Blackmore’s Night) اجرا شده‌است. بلکمورز نايت، گروه بريتانيايي/آمريکايي سبک فولکراک است که درسال ????فعاليت خود را آغاز کرد. Ritchie Blackmore و Candice Night دو عضو اصلي اين گروه را تشکيل مي‌دهند. آن‌ها تا کنون 9 آلبوم استوديويي منتشر کرده‌اند.

آهنگ The moon is shining ريتم آرام، ملايم و زيبايي دارد و کلمه‌ها و عبارت‌هاي ساده‌اي نيز در آن به کار رفته‌اند، به همين خاطر زبان آموزان سطوح مبتدي و متوسط به خوبي مي‌توانند از آن براي تقويت زبان انگليسي‌شان استفاده کنند.

همين حالا اين آهنگ را دانلود کنيد، متن آن را حفظ کنيد و با خواننده همراهي کنيد تا بتوانيد علاوه بر تقويت ليسنينگ، اسپيکينگ‌تان را بهبود ببخشيد و به لهجه بهتري نيز دست پيدا کنيد.

5- تقويت زبان با آهنگ ملايم و آرام Tip of the Tongue کاري از گروه The Donnis Trio

آهنگ Tip of the Tongue در سال 2007 منتشر شد. ملودي اين آهنگ بسيار آرام و دلنشين است و زبان‌آموزان مي‌توانند به خوبي از آن براي تقويت زبان انگليسي‌شان استفاده کنند. عبارات به کار رفته در آهنگ Tip of the Tongue براي زبان‌آموزان سطح متوسط مناسب هستند. پس بهتر است زبان‌آموزان چند بار به متن آهنگ گوش دهند، آن را به خاطر بسپارند و با خواننده همراهي کنند تا به خوبي ليسنينگ و اسپيکينگ خود را تقويت کنند. خواننده نيز کلمات اين آهنگ را بسيار آرام بيان مي‌کند پس فرد به راحتي مي‌تواند متوجه آن‌ها شود و معني‌شان را درک کند.

6- تقويت زبان انگليسي با آهنگ آرام و ملايم Rivers کاري از گروه معروف هلندي به نام Epica

يکي از آهنگ‌هاي پرطرفدار گروه اپيکا، آهنگ Rivers است که ريتمي ملايم و بسيار آرام دارد، به همين خاطر زبان‌آموزان سطوح مبتدي تا متوسط مي‌توانند از آن براي تقويت زبان انگليسي‌شان استفاده کنند. عبارات به کار رفته در متن اين آهنگ پيچيده نيستند، پس زبان‌آموزان مي‌توانند متن آهنگ را به راحتي حفظ کنند، با خواننده همراهي کنند و زبان‌شان را تقويت کنند. همچنين آن‌ها با يادگيري واژه‌هاي آهنگ Rivers مي‌توانند دايره لغات‌شان را گسترش دهند و کلماتي کاربردي ياد بگيرند.3

آهنگ‌هاي عاشقانه خارجي مناسب يادگيري و تقويت زبان انگليسي به همراه ترجمه فارسي متن
1- تقويت زبان با آهنگ عاشقانه Europe’s Skies با صداي Alexander Rybak

آقاي Alexander Rybak يکي از خواننده‌هاي خارجي است که کمتر شناخته شده. او شهروند نروژ به حساب مي‌آيد ولي اصالت بلاروسي دارد. او علاوه براي صداي خوب خود، توانايي زيادي در ويولن و پيانو دارد و ترانه‌هاي عاشقانه شاد زيادي خوانده است. الکساندر براي اولين بار با آهنگ «داستان پريان» معروف شد. آهنگ Europe’s Skies ريتم بسيار آرامش‌بخشي دارد که با نواختن ويولن آغاز مي‌شود. کلمه‌ها و عبارت‌هايي که در متن اين شعر به کار رفته‌اند در حد آسان و متوسط هستند و خواننده تمام آن‌ها را کامل ادا مي‌کند بنابراين اين آهنگ براي زبان‌آموزان سطح مبتدي و متوسط مناسب است.

اين آهنگ را دانلود حفظ کنيد و همراه با آن بخوانيد. بدون شک از يادگيري زبان با کمک اين آهنگ لذت زيادي خواهيد برد. همچنين، ترجمه فارسي اين آهنگ شاد عاشقانه، اختصاصي سايت آقاي مترجم است اگر دوست داريد متن کامل آهنگ را به همراه ترجمه فارسي کامل آن مطالعه کنيد، روي دکمه «متن و ترجمه» کليک کنيد

2- يادگيري زبان انگليسي با آهنگ How to Save a Life با صداي بازيگران سريال Grey’s Anatomy

آهنگ «چطور جان کسي را نجات دهيم» يک ترانه شاد و جذاب مربوط به فصل ششم سريال پزشکي «آناتومي گري» است و هر قسمتي از آن را يکي از بازيگران اين سريال مي‌خواند. اگر اهل سريال ديدن هستيد، حتما آناتومي گري را ببينيد تا هم از ديدن داستان‌هاي عاشقانه و خنده‌دار آن لذت ببريد و هم آهنگ‌هاي متعدد ديگري را در حين تماشاي اين سريال گوش دهيد.

داستان آهنگ عاشقانه است و مربوط به زوجي است که با هم به اختلاف خورده‌اند و اکنون مي‌خواهند مشکلاتشان را رفع کنند.

اين آهنگ را دانلود حفظ کنيد و همراه با آن بخوانيد. بدون شک از يادگيري زبان با کمک اين آهنگ لذت زيادي خواهيد برد. همچنين، ترجمه فارسي اين آهنگ شاد، اختصاصي سايت آقاي مترجم است اگر دوست داريد متن کامل آهنگ را به همراه ترجمه فارسي کامل آن مطالعه کنيد، روي دکمه «متن و ترجمه» کليک کنيد

3- آهنگ عاشقانه October and April کاري از گروه The Rasmus

آهنگ «اکتبر و آوريل» يکي از شاهکارهاي گروه فنلاندي The Rasmus است که خانم آنت اولزون خواننده سابق گروه Nightwish (يکي ديگر از گروه‌هاي معروف فنلاندي) در اين ترانه آن‌ها را همراه مي‌کند.

تقويت ليسنينگ با استفاده از آهنگ‌هاي انگليسي

يکي از مزاياي گوش کردن به آهنگ‌هاي انگليسي اين است که مي‌توانيد ليسنينگ خود را تقويت کنيد البته بايد دقت داشته باشيد که آهنگ مناسب سطح خود را انتخاب کنيد تا بتوانيد بهترين نتيجه را به دست آوريد. در ادامه، گلچيني از آهنگ‌هاي خارجي انگليسي براي تقويت ليسنينگ معرفي مي‌کنيم که در سه سطح مبتدي، متوسط و پيشرفته دسته‌بندي شده‌اند. همچنين مي‌توانيد اين آهنگ‌ها را به رايگان دانلود کنيد.

آهنگ‌هاي ساده براي تقويت ليسينينگ زبان‌آموزان مبتدي
1- يادگيري زبان با آهنگ And I love her از گروه بيتلز

بيتلز يک گروه راک انگليسي است. پس اگر مي‌خواهيد لهجه بريتانيايي (بريتيش) خود را تقويت کنيد، به آهنگ‌هاي راک اين گروه گوش دهيد. بيتلز پرفروش‌ترين و بزرگترين گروه موسيقي در جهان است. آهنگ and I love her يکي از اهنگ‌هاي جذاب و پرطرفدار اين گروه است. به دليل ريتم آرام آهنگ به‌راحتي مي‌توانيد متوجه کلمه‌هاي آن شويد و خواننده را همراهي کنيد.

2- I heard it through the grapevine از ماروين گي

ماروين گي يک خواننده آمريکايي است. اشعار آهنگ هاي او مفهوم هاي عميق و زيبايي دارند، به همين دليل براي حفظ کردن و هم خواني با خواننده جذاب هستند.

3- يادگيري زبان انگليسي با آهنگ Only you از سلنا گومز

در ميان ليست آهنگ هاي مناسب براي يادگيري زبان انگليسي، جاي آهنگي از سلنا گومز براي طرفداران او خالي بود. آهنگ only you را اولين بار يک خواننده بريتانيايي به نام وينس کلارک اجرا کرد، پس از آن بازخواني هاي فراواني از آن شد. يکي از اين بازخواني ها آهنگ سلنا گومز است که در سال 2017 منتشر شده است.

4- Every breath you take از گروه پليس

اين گروه راک انگليسي (پليس) براي تقويت لهجه بريتانيايي به شما کمک مي‌کنند. تک آهنگ every breath you take پرطرفدارترين آهنگ سال 1983 در تمام کشورهاي انگليسي زبان شناخته‌شد. در بيست‌وششمين مراسم جايزه گرمي نامزد بهترين آهنگ سال، بهترين آهنگ پاپ و بهترين ضبطِ سال شد. ريتم آرام اين آهنگ تشخيص صحيح کلمه ها را ساده مي‌کند.

5- Can’t stop the feeling از جاستين تيمبرليک

جاستين تيمبرليک يک خواننده پاپ آمريکايي است. آهنگ can’t stop the feeling نامزد بهترين آهنگ سال جايزه گرمي شد. اين آهنگ جزو آهنگ‌هاي محبوب اپل شناخته مي‌شود. در هفته اول انتشار بيش از 370هزار دانلود از سراسر دنيا داشت.

1- Always on my mind از الويس پريسلي

پريسلي از موفق‌ترين خوانندگان قرن بيستم آمريکا است. بسياري از آهنگ‌هاي او در صدر فهرست پرفروش‌ترين‌ها قرار دارد. الويس پريسلي دارنده لقب سلطان راک اند رول است. براي تقويت لهجه آمريکايي خود مي‌توانيد به آهنگ‌هاي الويس پريسلي گوش دهيد. آهنگ always on my mind يک آهنگ کانتري است. اصل آهنگ را خواننده ديگري خوانده‌است اما بازخواني‌هاي فراواني از روي آن انجام شده‌است. نسخه‌اي که الويس پريسلي خوانده يکي از بهترين ورژن‌هاي اين آهنگ است.

2- يادگيري زبان با آهنگ The lazy song از برونو مارس

برونو مارس يک خواننده آمريکايي است. آهنگ the lazy song يکي از آهنگ هاي اولين آلبوم رسمي است که برونو مارس در سال 2010 منتشر کرد. اين آهنگ يکي از پرفروش ترين آهنگ هاي سال 2010 در سراسر جهان بود. مارس اين آهنگ را براي تنبل ها خوانده است! اگر تنبل هستيد با اين آهنگ انگليسي را ياد بگيريد!

3- يادگيري زبان انگليسي با آهنگ Shape of you از اد شيرن

اد شيرن يک خواننده انگليسي است که مي تواند به تقويت لهجه بريتيش شما کمک کند! آهنگ shape of you در 44 کشور آهنگ محبوب شناخته شد. اين آهنگ پاپ بهترين آهنگ سال در شصتمين دوره جايزه گرمي شد. همچنين بهعنوان بهترين آهنگ سال 2017 در انگلستان انتخاب شد.

4- يادگيري زبان انگليسي با آهنگ What about us از پينک

پينک يک خواننده آمريکايي است. آهنگ what about us يکي از آهنگ‌هاي محبوب در سراسر دنياست. اين آهنگ نامزد بهترين آهنگ پاپ در شصتمين جايزه گرمي بود.

5- يادگيري زبان انگليسي با آهنگ Praying از کشا

کشا يک خواننده آمريکايي است. نخستين تک آهنگ وي در سال ???? منتشر شد و توانست در ميان ?? کشور جهان رتبه اول پرفروش‌ترين ترانه هفته را کسب نمايد. آهنگ praying کشا يکي از نامزدهاي بهترين آهنگ پاپ در شصتمين جايزه گرمي بود.

آهنگ‌هاي خارجي انگليسي معروف براي تقويت ليسنينگ براي زبان‌آموزهاي پيشرفته

1- يادگيري زبان انگليسي با آهنگ ABC از جکسون فايو

گروه جکسون فايو که بعدها نام خود را به جکسونز تغيير دادند از بزرگترين پديده‌هاي موسيقي دهه 70 ميلادي در آمريکا به شمار مي‌روند. آلبوم‌هاي اين گروه جزو پرفروش‌ترين آلبوم‌ها است. براي تقويت لهجه آمريکايي خود مي‌توانيد به آهنگ‌هاي گروه جکسون فايو گوش دهيد. آهنگ ABC اين گروه از اولين آهنگ‌هاي منتشرشده آن‌ها بود. اين آهنگ به مدت يک ماه در صدر آهنگ‌هاي پرطرفدار زمان خود بود.

2- يادگيري زبان انگليسي با آهنگ Formation از بيانسه

بيانسه يک خواننده آمريکايي و از خوانندگان پرفروش تاريخ موسيقي است. آهنگ formation يکي از آهنگ‌هاي ششمين آلبوم بيانسه است. اين آهنگ محبوب‌ترين آهنگ جستجوگر گوگل در سال 2016 شناخته شده‌است. Formation نامزد عنوان بهترين آهنگ سال جايزه گرمي نيز شده‌است. اين آهنگ انديشه‌هاي سياسي مستحکمي در نشان دادن نقش مثبت سياه‌پوستان آمريکايي دنبال مي‌کند.

3- يادگيري زبان انگليسي با آهنگ Here از آليسيا کارا

اگر قصد آشنايي با فرهنگ و لهجه کانادايي را داريد، آليسيا کارا اين‌جاست تا به شما کمک کند! آهنگ here برعکس بسياري ديگر از آهنگ‌ها يک شروع جنجالي نداشت، بلکه آرام آرام ديده و شنيده شد و سيري صعودي به سمت صدر فهرست آهنگ‌هاي محبوب را پيمود.

4- يادگيري زبان انگليسي با آهنگ Malibu از مايلي سايرس

مايلي سايرس يک خواننده آمريکايي است. سرعت خواندن آهنگ milabu به گونه اي است که به راحتي ميتوانيد آن را ياد بگيريد و با خواننده بخوانيد.

5- Chained to the rhythm از کيتي پري

کيتي پري يک خواننده آمريکايي است. آهنگ Chained to the Rhythm کيتي پري يک آهنگ پرانرژي است که در پنجاه ونهمين دوره جايزه گرمي، جايزه بهترين آهنگ بريتانيا در سال 2017 و جايزه iHeartRadio به صورت زنده اجرا شد.

آهنگ های خارجی برای تقویت زبان انگلیسی

Top