کلاس آموزش هنگ درام در تهران

کلاس آموزش هنگ درام در تهران

هنگ درام سازی با صدای جادویی است که در سال‌های اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده است. اگر شما نیز در جستجوی یادگیری این ساز اسرارآمیز هستید، جایتان در کلاس‌ آموزش هنگ درام مجموعه ما خالی‌ست.

آدرس ، خیابان آزادی ، روبه روی وزارت کار ، موسسه پالت

مدرس خانم رنجبر

 ۰۹۱۲۹۳۴۴۹۶۴

 

هنگ درام یک ساز کوبه‌ای است که کمتر از دو دهه قدمت دارد. این ساز به نوازنده خود اجازه ساخت فضایی سحرآمیز و آرامش بخش می‌دهد. حفره‌هایی روی ساز وجود دارد که هر کدام به یک نت اختصاص دارد؛ ساختار حفره‌ای دقیقا همان علتی است که صدای هنگ درام را حجیم و پایدار می‌کند. همین ساختار باعث می‌شود که سطحی‌ترین تماس‌ها در ساز، صدایی عمیق ایجاد کند.

آموزش هنگ درام در تهران
آموزش هنگ درام در تهران
کلاس آموزش هنگ درام در تهران بهترین مربی و استاد های با تجربه ، دورهای مقدماتی و پیشرفته خصوصی با قیمت و هزینه مناسب تدریس ساز هنگ درام معلم

هنگ درام یا هند پن یک ساز فولادی است که با دستان نواخته می‌شود. برخی شکل آن را استوانه‌ای، بیضوی و یا حتی بشقاب پرنده نامیده‌اند. اغلب آن را مانند دو گنبد که به هم چسبیده‌اند تصور می‌کنند که از دو ورق فلزی ساخته شده است که به هم چسبیده‌اند و یک محفظه صوتی طنین‌انداز ایجاد می‌کند. این توضیح بسیار ساده است، اما در واقع مهارت و استادکاری زیادی برای ساختن ابزاری مورد علاقه‌یتان نیاز دارد. در این مطلب نکات زیادی در مورد آموزش هنگ درام و چگونگی تسلط بر آن بیان می‌کنیم که می‌تواند تاثیر زیادی روی سرعت و نحوه یادگیری شما داشته باشد. این روزها آموزش هنگ درام بیش‌تر به صورت آنلاین و حضوری است و روش‌های دیگر(مانند کتاب‌های آموزش و مشاهده ویدیو) تقریبا به حاشیه رفته‌اند. یادگرفتن این ساز به شدت استاد محور است و شما به عنوان هنرجوی این ساز باید دقت زیادی روی انتخاب استاد این ساز داشته باشد. کلاس‌های حضوری و آنلاین در موسسه موسیقی رادفر برگزار می‌شود اما شما باید ویژگی‌های هر نوع کلاس را بدانید تا بتوانید بهترین نوع کلاس را برای خود انتخاب کنید.
برای اطلاع بیشتر از کلاس آنلاین موسیقی به این لینک مراجعه کنید.

 

آموزش هنگ درام
زمان آموزش هنگ درام شاید بیش‌تر از هر چیزی به مداومت و تمرین‌های شما بستگی داشته باشد. اگر بتوانید به صورت روزانه تمرین هنگدرام داشته باشید احتمالا در زمان کمی می‌توانید بر این ساز مسلط می‌شود اما اگر وقفه زیادی بین تمرین‌های شما وجود داشته باشد احتمالا موفقیت شما کاهش پیدا می‌کند. حدودا ۶ ماه لازم است تا بتوانید بر مبانی اولیه این ساز مسلط شوید و به یک مهارت نسبی در هنگ درام برسید اما برای رسیدن به مراحل پیشرفته‌تر باید حدود دو سال زمان صرف کنید. همانطور که در قسمت قبل هم گفته شد ساز هند پن یا هنگ درام ساختمان بسیار ساده‌ای دارد و به همین خاطر شاید توسط هنرجویان دست کم گرفته شود در صورتی که تسلط بر این ساز نیازمند مهارت‌های بسیار ظریفی است که تسلط روی برخی از این مهارت‌ها سال‌ها زمان می‌برد. رسیدن به یک سطح نسبی از نواختن هنگ درام رابطه مستقیمی با میزان تمرین روزانه شما دارد. البته در هر ترم استاد هنگ درام میزان تمرین روزانه شما را مشخص می‌کند اما بهتر است برای رسیدن به بهترین نتیجه روزانه یک تا دو ساعت تمرین مداوم داشته باشید. استاد انتخابی شما در پروسه یادگیری و مهارت شما اهمیت زیادی دارد اگر شما بتوانید نزد استاد کاربلد هنگ درام بروید روند آموزش شما به شدت آسان می‌شود اما اگر استاد شما از مهارت کافی برای تدریس برخوردار نباشد این امکان وجود دارد که شما به طور کلی مسیر یادگیری این ساز را اشتباه بروید. معمولا هزینه یک استاد حرفه‌ای بیش‌تر از دیگر استادها است اما از طرفی می‌تواند انگیزه شما را دوچندان کند و زمان یادگیری شما را به شکل شگفت انگیزی کاهش دهد. معمولا در ترم‌های پایین نیازی به صرف هزینه‌های زیاد نیست و یک استاد نسبتا باتحربه می‌تواند برای آموزش شما کافی باشد اما بهتر است برای هر کلاس تحقیق کافی داشته باشید و سراغ بهترین استاد سطح خودتان بروید. برخی از هنرجویان به شدت استاد محور هستند و این موضوع باعث می‌شود تا این افراد حساسیت بیش‌تری روی استاد داشته باشند. اگر شما برای آموزش‌تان به استاد وابستگی زیادی دارید بهتر است حساسیت بیش‌تری روی انتخاب کلاس و استاد داشته باشید. در قسمت‌های قبل گفته شد که کلاس‌های هنگ درام به ۲ صورت مختلف در موسسات موسیقی برگزار می‌شود. کلاس‌های هنگ درام در ترم‌ها و سطح‌های مختلفی در موسسات موسیقی برگزار می‌شود و شما به عنوان هنرجوی هنگ درام باید تا زمانی که لازم است در این کلاس‌ها شرکت کنید. بعد از یادگیری مبانی اصلی و حداقل ۲ سال زمان می‌توانید از اساتید این حوزه به صورت خصوصی استفاده کنید یا به سراغ تمرین‌های گروهی و نیمه گروهی بروید. در هر صورت در نظر داشته باشید که تمرین بدون بررسی ایرادات و اشکالات نمی‌تواند سود چندانی برای شما داشته باشد.

آموزش هنگ درام در تهران
آموزش هنگ درام در تهران


کلاس آموزش آنلاین هنگ درام
در قسمت‌های قبل گفته شد که کلاس‌های هنگ درام به ۲ صورت حضوری و آنلاین برگزار می‌شود. انتخاب نوع کلاس بر عهده هنرجو است و شما متناسب با نیاز و شرایطی که دارید باید در کلاس مورد نظرتان شرکت کنید. کلاس‌های آنلاین بیش‌تر برای کسانی مفید است که نمی‌خواهند زمان زیادی برای آموزش هنگدرام صرف کنند. معمولا کلاس‌های آنلاین یکی از سریع‌ترین مدل‌های آموزش این روزها هستند که اتفاقا بازده و خروجی بالایی هم دارند. برخی هنرجویان تفاوتی میان کلاس‌های آنلاین هنگ درام و فیلم‌های اموزشی قائل نمی‌شوند در صورتی که این ۲ آموزش کاملا با هم تفاوت دارند. در کلاس‌های ضبط شده شما به عنوان یک بیننده هستید و نمی‌توانید هیچ تعاملی با مدرس یا سایر هنرجویان داشته باشید اما در کلاس‌های آنلاین شما از بالاترین میزان تعامل برخوردار هستید. همین موضوع سبب شده است تا کلاس‌های آنلاین موسیقی در سراسر جهان طرفداران زیادی پیدا کند. این کلاس‌ها در یک پلتفرم خاص برگزار می‌شود و شما به عنوان شرکت‌ کننده می‌توانید به صورت همزمان با استاد یا سایر هنرجویان ارتباط صوتی/تصویری داشته باشید. البته در نظر داشته باشید که کلاس‌های آنلاین راس ساعت خاصی برگزار می‌شوند و توصیه می‌شود در آن زمان آنلاین باشید اما اگر به هر دلیل قادر به شرکت در کلاس آنلاین نبودید ویدیوی ضبط شده کلاس برای شما ارسال می‌شود. این ویدیو در پنل کاربری‌ شما موجود است و هر زمان که خواستید می‌توانید این ویدیو را دانلود کنید. در کلاس‌های حضوری زمان زیادی صرف رفت و آمد شما می‌شود در صورتی که برای شرکت در کلاس‌های آنلاین می‌توانید در کمتر از یک دقیقه آماده حضور در کلاس شوید. از طرفی هزینه کلاس‌های آنلاین هم نسبت به هزینه کلاس‌های حضوری کمتر است چرا که در کلاس‌های آنلاین بسیاری از هزینه‌های جاری مانند هزینه اجاره کلاس حذف شده است و شما هیچ هزینه‌ای جز حق‌الزحمه استاد پرداخت نمی‌کنید. کلاس‌های آنلاین موسسه موسیقی رادفر به طور کلی ۴ ویژگی مهم دارند که در ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنیم: ۱ـ امکان مشاهده فیلم در هر زمان همانطور که گفته شد شما در هر زمان که خواستید می‌توانید به پنل کاربری‌تان مراجعه کنید و فیلم‌های آموزشی را مشاهده کنید. این فیلم‌ها در صفحه شخصی شما برای همیشه ذخیره می‌شوند و هیچ نگرانی از بابت پاک شدن آن‌ها نداشته باشید. ۲ـ قیمت مناسب کلاس‌های آنلاین: معمولا کلاس‌های حضوری زمان بیش‌تر از استاد می‌گیرند و از طرفی هزینه‌های مانند اجاره کلاس باعث افزایش هزینه کلاس‌های حضوری می‌شود. ۳ـ تمرینات مشخص بعد از هر جلسه: در کلاس‌های موسیقی موسسه رادفر شما بعد از پایان هر جلسه تمرینات مشخصی دریافت می‌کنید و این تمرین‌ها را در یک گروه تلگرامی یا واتس آپی بارگذاری می‌کنید. تمرین‌ها توسط پشتیبان کلاس یا استاد بررسی می‌شود و در صورت نیاز مشکلات آن گفته می‌شود. ۴ـ صرفه جویی در زمان: کلاس‌های آنلاین کمترین زمان را از شما خواهند گرفت. برای حضور در کلاس‌های آنلاین شما به صورت میانگین ۳ ساعت در هفته زمان می‌گذارید در حالی که برای شرکت در کلاس‌های حضوری نیاز به صرف زمان بیش‌تری دارید.

آموزش هنگ درام در تهران
آموزش هنگ درام در تهران

آموزش هنگ درام در تهران


ممکن است به دلایل زیادی کلاس‌های آنلاین را دوست نداشته باشید. معمولا کلاس‌های حضوری بالاترین میزان تعامل هنرجو و استاد را دارا هستند و همین عامل باعث شده است تا کلاس‌های حضوری بیش‌ترین طرفدار را داشته باشند. برای شرکت در کلاس‌های حضوری موسسه موسیقی رادفر در درجه اول باید تعیین سطح شوید تا در کلاسی شرکت کنید که سایر افراد، هم سطح شما باشند. این کار کمک می‌کند تا بتوانید بیش‌ترین بهره را از کلاس‌های آنلاین ببرید. کلاس‌های حضوری موسسه موسیقی رادفر برای بهره‌مندی حداکثری شما به صورت مشخصی هنرجو می‌پذیرد و در صورت افزایش هنرجویان کلاس، یک کلاس جدید تشکیل می‌شود تا شما بیش‌ترین بازده را تجربه کنید. همان طور که در قسمت‌های قبل هم گفته شد کلاس‌های حضوری هزینه بیش‌تری نسبت به کلاس‌های آنلاین دارند اما در عوض بازده این کلاس‌ها نیز بالاتر است. یکی دیگر از مزیت‌های کلاس هنگ درام حضوری تمرین کردن به کمک هم گروهی‌های‌تان است، شما می‌توانید در طول هفته با سایر هم‌کلاسی‌های‌تان به تمرین بپردازید.
هزینه کلاس آموزش هنگ درام
کلاس‌های هنگ درام به صورت کلی هزینه‌های مختلفی دارد که این هزینه معمولا بر اساس کیفیت استاد و موسسه است. معمولا مهم‌ترین عامل تعیین کننده قیمت کلاس هنگ درام استاد است. مدرسانی که تجربه و مهارت بالایی در تدریس ساز هند پن یا هنگ درام دارند زیاد نیستند و به همین خاطر هزینه شرکت در کلاس این افراد بیش‌تر از دیگران است. موقعیت جغرافیایی موسسه هم نقش مهمی در تعیین قیمت کلاس‌های حضوری دارد چرا که موسساتی که در مرکز شهر هستند و دسترسی خوبی دارند هزینه‌های اجاره بالایی می‌پردازند و همین موضوع تاثیر مستقیمی بر هزینه کلاس دارد. البته از طرفی انتخاب این موسسات می‌تواند زمان و هزینه‌های رفت و آمد شما را کاهش دهد.

هنگ درام چگونه کار می‌کند؟
با داشتن صدایی خوش آهنگ و غیرمشابه هر ساز دیگری، ممکن است از خود بپرسید که هنگ درام چگونه کار می‌کند. وقتی بدنه فلزی به درستی ساخته شود، یک محفظه صوتی در داخل آن ایجاد می‌کند که توخالی است. باور نکردنی است که ترکیب مناسب فولاد ارتعاشی و هوا چه کاری میتواند انجام دهد. اینطور نیست؟ از آنجا که هر ساز با دست ایجاد می‌شود ، هر یک از آنها کمی متفاوت خواهد بود. کار تیونر دستی این است که یک میدان ناهموار را بشکند و خیلی دقیق فلز را دستکاری کند تا سه فرکانس مجزا را در یک راستا قرار دهد. تراز کامل بین فرکانس‌ها یک نت خوب را تولید می‌کند. رابطه بین فرکانس‌های یک هنگ درام خاص ممکن است متفاوت باشد، اما به طور کلی هر نت با یک لحن اساسی، یک اکتاو و یک پنجم ترکیبی طنین انداز می‌شود. این مهارت دقیق که با چکش انجام می‌شود، صدای بی‌نظیر هنگ درام را ایجاد می‌کند. آنچه صدای منحصر به‌فرد ایجاد می‌کند اغلب ارتعاشات دلپذیر فرکانس‌های تکراری است که در نت‌ها در سراسر ساز یافت می‌شود. این اثر غنی کروس مانند، برای دست بسیار منحصر به‌فرد است. اما باید به خوبی تنظیم شود تا این اتفاق بیفتد. سازندگان ابزارهای خود را با هم ترکیب می‌کنند تا این کار را انجام شود.
صدای ساز هنگ درام چگونه است؟
صدای یک هندپن شبیه هیچ چیز دیگری نیست که قبلاً شنیده باشید. برخی آن را آرام و آرام‌‌بخش مانند مدیتیشن توصیف می‌کنند. برخی می‌گویند این صدا اسرارآمیز به نظر می‌رسد. برخی دیگر حتی ممکن است این صدا را جذاب تلقی کنند. اما افراد زیادی هستند که صدا را شاد می‌نامند. انواع مختلف هندپن‌ها نیز برای ایجاد صداهای متنوع در محدوده تنال خاص طراحی شده‌اند. درست مانند سایر سازها، یک المنت اختصاصی در صدا وجود دارد که برای هر مورد متفاوت است. تُن خاصِ پیچیده و در عین حال جذاب در هندپن، از زمان پیدایش آن در سال ۲۰۰۱ مردم سراسر جهان را مسحور خود کرده است.
متریال هندپن: آیا باید ساز خودم را بسازم؟
ممکن است در این مرحله نوازندگان با خود فکر کنند که چگونه هندپن خود را بسازند. ما قبلاً اشاره کردیم که مواد زیادی برای ساخت هندپن مورد نیاز نیست و هر کدام منحصر به فرد هستند. بنابراین ممکن است اعتماد به نفس این را داشته باشید که سعی کنید خودتان آن را بسازید. شش مرحله اساسی برای ساختن هندپن وجود دارد:
یک ورق فولادی یا یک بشکه را به شکل کاسه چکش‌کاری کنید.
از مشعل، کوره، اجاق برای عملیات حرارتی برای کاهش رنگ و کاهش فشار استفاده کنید.
از چکش و ابزارهای دیگر برای شکل‌دهی بیشتر هندپن به شکل نهایی استفاده کنید.
ساز را طوری تنظیم کنید که هر نت دارای ۳ فرکانس هماهنگ باشد.
دو طرف هندپن را به هم بچسبانید.
بعد از اینکه چسب چسبید و پوسته به هم چسبیده مجدداً عمل کنید.
پس از شرح روند ساده ساختن دست ساز در بالا، ممکن است فکر کنید این یک پروژه «خودت انجام بده» است که آماده انجام آن هستید. ما در این‌باره هشدار می‌دهیم؛ زیرا این یک فرایند فریبنده پیچیده است که یادگیری آن حتی به متخصصان سال‌ها طول می‌کشد. اگر تمایل به نواختن هندپن دارید، نیازمند یادگیری با یک ساز با کیفیت هستید که به شما امکان می‌دهد مهارت خود را تقویت کرده و موسیقی مورد علاقه خود را بسازید.
چگونه با هنگ درام کار کنیم؟
آیا دوست دارید نحوه کار با هندپن را یاد بگیرید؟ خبر خوب این است که چون این ساز در جهان نسبتاً جدید است، شما عملاً جز اولین پذیرنده‌ها هستید! و این که آیا شما در حال حاضر در نواختن بسیاری از سازها استاد هستید یا می‌خواهید برای اولین بار یک ابزار موسیقی را انتخاب کنید؛ ما کلاس هایی فوق‌العاده داریم که به شما در این سفر کمک می کنند.

آموزش هنگ درام در تهران
آموزش هنگ درام در تهران


قیمت هنگ درام چقدر است؟
صادقانه بگوییم؛ همه چیز وابسته به دید شماست. هر فرد تعریف خاص خود را از «گران» دارد. با این وجود به چند روش می‌پردازیم تا به شما در پیدا کردن هندپن مناسب برای بودجه خود کمک کند. یکی از بهترین راه‌ها برای فهمیدن این که چه وسیله‌ای نیازهای شما را برآورده می‌کند این است که با یک سازنده هندپن صحبت کنید. از آنجا که آنها متخصصانی هستند که در مورد ساز و انواع مختلف آن آموزش دیده‌اند، می‌توانند شما را به وسیله‌ای هدایت کنند که از آن راضی خواهید بود. اگر در حال خرید اولین هنگ درام خود هستید، به شما توصیه می‌کنیم که ارزان‌ترین گزینه را انتخاب نکنید؛ زیرا آنقدر را که می‌پردازید دریافت می‌کنید. درست است؟ می‌دانیم که این یک تصمیم بزرگ است. اما اگر بیش از حد روی قیمت تمرکز کنید ممکن است پشیمان شوید. شما می‌خواهید یک ساز با کیفیت، ساخته شده از مواد برتر و ساخته شده با دانش و مراقبت بخرید. این امر نه تنها به دوام و طول عمر هنگ درام شما اطمینان می‌دهد، بلکه تضمین می‌کند که صداهایی را که در وهله اول شما را به ساز جذب کرده است، تولید کند. درست مانند اقتصاد که تقاطع تقاضا و عرضه را دارید، در اینجا نیز تقاطع قیمت و کیفیت را دارید. کیفیت بالا = قیمت بالا کیفیت میانه = قیمت منصفانه کیفیت پایین = قیمت پایین آیا لازمه دست دوم بخرم؟ اکنون که به قیمت کالا پرداختیم، ممکن است در مورد خرید هندپن دست دوم فکر کنید. در دنیایی که چیزهای زیادی را می‌توان در وب‌سایت‌هایی مانند دیوار و شیپور خریداری کرد، شروع جستجوی شما در آنجا می‌تواند جذاب باشد. درست است که شما ممکن است برخی از هندپن‌های مناسب را در سایت‌ها پیدا کنید؛ با این وجود ما می‌خواهیم راجع‌به آن به دلایل متعددی به شما هشدار دهیم.
شما نمی‌توانید از کیفیت از هنگ درام دست دوم مطمئن باشید. خرید مستقیم از سازنده بسیار ایمن‌تر است؛ زیرا می‌دانید دقیقاً از کجا آمده و چگونه ساخته شده است.
هنگ درام دست دوم ممکن است نیاز به تعمیرات یا بازگرداندن مجدد داشته باشد که هزینه اضافی است.
ممکن است مجبور شوید مبلغ مورد را پیش پرداخت کنید و سپس در ازای آن یک محصول فرعی (یا هیچ) دریافت کنید.
ممکن است یک ضرب پایین‌تر دریافت کنید. (اگر قیمت آن بسیار پایین است، باید محتاط باشید.)
اگر تازه با هنگ درام آشنا شده‌اید، ممکن است سوالات مناسب یا ویژگی‌هایی که باید به دنبال آنها باشید را ندانید و وسیله‌ای بخرید که نیازهای شما را برآورده نمی‌کند.
علاوه‌بر این، از آنجا که هنگ درام هنوز یک ابزار جدید برای بازار هستند، شما آنقدرها که فکر می‌کنید گزینه‌های دست دوم خوب پیدا نخواهید کرد. این بدان معناست که حتی یک ابزار که قبلاً متعلق به شما بوده نمی‌تواند در مقایسه با یک ابزار جدید برای شما پول قابل توجهی پس‌انداز کند. و هندپن‌های تولیدکنندگان معتبر نیز ارزش ذاتی خود را حفظ می‌کنند.

 

چگونه هنگ درام انتخاب کنیم؟
هنگام انتخاب هنگ درام عوامل زیادی باید در نظر گرفته شوند. بنابراین اجازه دهید ما درینباره به شما کمک کنیم. ابتدا بررسی کنید که کدام مقیاس برای شما مناسب است. یعنی چه نوع صدایی را ترجیح می دهید:
سبک و روح‌دار
عمیق و پر صدا
نشاط‌آور
اسرارآمیز

کلاس هنگ درام در تهران

در مرحله بعد؛ اگر شما فردی کوچک هستید یا قصد دارید هندپن خود را حمل کنید، یک ساز کوچکتر را در نظر بگیرید. در نهایت در صورت امکان، چندین هنگ درام را شخصاً آزمایش کنید. توصیه‌های بالا مجموعه خوبی از دستورالعمل‌هاست اما ممکن است پس از لمس، شنیدن و نواختن یک ساز خاص، بهترین حالت را پیدا کنید.
سازندگان هنگ درام چه کسانی هستند و ساز شما چگونه با بقیه سازها مقایسه می‌شود؟
با گذشت زمان و محبوبیت بیشتر این ساز در بین مخاطبان، لیست تولیدکنندگان هنگ درام هر سال افزایش می‌یابد. هر شرکتی مواد و فرآیندهای دلخواه خود را خواهد داشت ، بنابراین مهم است که موردی را پیدا کنید که با نیازهای شما مطابقت داشته باشد و به شما کمک می‌کند تا سبک مناسب خود را پیدا کنید. به خصوص اگر شما تازه با هنگدرام آشنا شده‌اید، توصیه می‌کنیم سازنده‌ای را انتخاب کنید که شفافیت کارشان را تضمین کند (به طوری که از کیفیت اطمینان حاصل کنید) و در صورت نیاز به کمک در هر زمان، خدمات عالی به مشتریان داشته باشد و بتواند در صورت تمایل به شما آموزش دهد تا مهارت‌ها و درک خود را از این ساز زیبا ارتقا دهید.
جمع‌بندی کلاس آموزش هنگ درام
کلاس‌های هنگ درام به ۲ صورت مختلف در موسسات مختلفی آموزش موسیقی برگزار می‌شوند و انتخاب نوع کلاس بر عهده شما است. معمولا کلاس‌های حضوری بازده بهتری برای هنرجویان دارند اما از طرفی کلاس‌های آنلاین زمان کمتری از شما می‌گیرند. در نظر داشته باشید که اساتید موسیقی موسسه رادفر بالاترین مهارت را در آموزش هنگ درام دارند و شما به کمک این اساتید می‌توانید در کمترین زمان هنگ درام را یاد بگیرید. البته تمرین و پشت کار شما مهم‌ترین عامل در یادگیری شما است و باید به صورت روزانه و منظم تمرین داشته باشید.
سوالات متداول دیگر راجع‌به هنگ درام
ما در این راهنمای نهایی هنگ درام مطالب زیادی را توضیح دادیم؛ اما ممکن است هنوز سوالاتی داشته باشید. در زیر به چند مورد دیگر پاسخ می‌دهیم.
آیا یادگیری هنگ درام سخت است؟
آیا یک فرد مبتدی می‌تواند این ساز را دوست داشتنی بنوازد؟ بله. با لمسی سبک و سریع، می‌توانید آهنگ‌های گرمی را که در فیلم‌های ما می‌شنوید تولید کنید.
چگونه می‌توانم از هنگ درام خود نگهداری کنم؟
ما در مورد تنظیم هنگ درام در بالا صحبت کردیم و اگر اهل سرگرمی یا نوزانده‌ای مبتدی هستید، ممکن است سال‌ها به دنبال نواختن نباشید. کسانی که مرتباً هنگ درام خود را می‌نوازند ممکن است نیاز باشد این کار را بیشتر انجام دهند. برای نگهداری مداوم و نگه داشتن هنگدرام در بهترین حالت ممکن، لطفاً هنگام نواختن، لمس سبک داشته باشید و دستبند و انگشترتان را بردارید. همچنین باید به طور مرتب آن را روغن بزنید تا از بهترین محافظت ممکن، اطمینان حاصل کنید.
شرایط مناسب برای نگهداری هنگ درام چیست؟
هنگ درام یا هندپن را در جای خشک و خنک نگه دارید و از تابش مستقیم نور خورشید خودداری کنید. علاوه‌بر این، توصیه می‌کنیم آن را در خارج از محفظه‌اش نگهداری کنید تا هوا جریان یافته و تجمع رطوبت کاهش یابد.آموزش تئوری موسیقیآموزش تئوری موسیقی یکی از لذت‌بخش‌ترین آموزش‌های موسیقی است چرا که در این تئوری شما به صورت پایه‌ای با تمامی موارد مربوط به موسیقی آشنایی پیدا می‌کنید و قواعد کلی موسیقی را یاد می‌گیرید. تسلط بر این تئوری زمان زیادی لازم ندارد اما بعد از شروع یک ساز تخصصی در بسیاری از جلسات به قواعد تئوری موسیقی نیاز پیدا می‌کنید. تئوری موسیقی درس روان و بسیار شیرینی است اما برخی مباحث آن کمی حفظی است و باید با تمرین و وقت گذاشتن بر آن‌ها مسلط شد. معمولا تسلط بر این تئوری در حدود ۳ ماه تا ۶ ماه زمان می‌برد اما این موضوع تا هر زمان که ساز می‌زنید به شما کمک می‌کند. همان طور که می‌دانید تئوری موسیقی صرفا برای یک ساز نیست و شما به دنبال یادگیری هر سازی که باشید با تئوری موسیقی سر و کار دارید و از آن استفاده می‌کنید. در نظر داشته باشید که هم زمان با شروع کلاس‌های ساز تخصصی‌تان هم می‌توانید در کلاس‌های تئوری ـ‌ موسیقی شرکت کنید و بهتر است در همان ترم‌های ابتدایی یادگیری ساز،‌ به سراغ تئوری موسیقی هم بروید. معمولا اساتید موسیقی در ترم‌های اول توضیحات کوتاهی در مورد تئوری موسیقی می‌دهند اما با توجه به این که این تئوری مبحث گسترده‌ای است بهتر است به صورت جداگانه در کلاس‌های آن شرکت کنید.

برخلاف ساز تخصصی‌تان که سال‌ها و ماه‌ها باید روی آن کار و تمرین کنید،‌ تئوری موسیقی نیاز به صرف زمان زیادی ندارد و صرفا پیش نیازی است که مانند جدول ضرب در ریاضیات است. در روزهای اول یادگیری توصیه می‌شود روزانه بین ۳۰ دقیقه تا یک ساعت زمان بگذارید و مطمئن باشید که خیلی زود تمامی موارد مربوط به این تئوری را فرا می‌گیرید. تئوری موسیقی می‌تواند بسیار گسترده تدریس شود به طوری که برخی رشته‌های دانشگاهی در خارج از کشور به این تئوری اختصاص دارد اما آن چه نیاز شما برای موسیقی مورد نظرتان است زیاد نیست و صرفا الفبای اولیه‌ است. اگر کودکی یا خردسالی دارید که در حال یادگیری یک ساز تخصصی است می‌توانید از کلاس‌های آموزش تئوری موسیقی کودکان استفاده کنید که با زبانی ساده‌تر مفاهیم این تئوری را به کودکان آموزش می‌دهند. آموزش تئوری موسیقی این روزها کلاس‌های آنلاین طرفداران زیادی در همه رشته‌ها پیدا کرده است و بسیاری از هنرجویان به‌دنبال کلاس‌های آنلاینی هستند که باکیفیت باشند تا باکمترین هزینه و زمان آموزش مورد نظرشان را یاد بگیرند.

برخلاف کلاس سازهای مختلف که توصیه می‌شود از کلاس‌های حضوری استفاده شود،‌برای آموزش تئوری موسیقی توصیه می‌شود از کلاس‌های آنلاین کمک گرفته شود چرا که این درس بیش‌تر به‌صورت حفظی است و کمتر می‌شود که تمرین‌های عملی داشته باشید. همین موارد باعث می‌شود که با شرکت در کلاس‌های آنلاین زمان و هزینه کمتری صرف کنید. البته کلاس‌های آنلاین موسیقی موسسه رادفر صرفا یک سری فیلم‌های از پیش ضبط شده نیستند بلکه این کلاس‌ها در یک پلت‌فرم خاصی برگزار می‌شوند که در آن امکان صحبت و تعامل استاد و هنرجو مهیا است. این کلاس‌ها در ساعت و روز مشخصی از هفته برگزار می‌شود و تنها تفاوت آن با کلاس‌های حضوری این است که شما از منزل یا هر مکان دیگری می‌توانید در کلاس شرکت کنید. هزینه‌ کلاس‌های آنلاین تئوری موسیقی نسبت به کلاس‌های حضوری ارزان‌تر است و نکته مهم این است که این تفاوت قیمت بابت تفاوت در کیفیت تدریس نیست بلکه بابت هزینه اجاره کلاس در آموزش حضوری و همچنین وقت صرف شده استاد است که در کلاس‌های آنلاین زمان کمتری از استاد گرفته می‌شود.

خوش‌بختانه در کلاس‌های آنلاین موسسه رادفر امکان تمرین و تکلیف هم توسط استاد وجود دارد بدین صورت که استاد معمولا شما را در یک گروه تلگرامی یا واتس آپی عضو می‌کند و بعد از هر جلسه تمرین‌های مربوطه را به شما ارائه می‌دهد و شما تمرین‌ها را در گروه بارگذاری می‌کنید تا توسط استاد یا شخص دیگری این تمرین‌ها مورد بررسی قرار گیرد. ۱ـ امکان مشاهده فیلم در هر زمان در قسمت‌های قبل هم اشاره شد که شما در هر زمان که تمایل داشتید، می‌توانید به پنل کاربری‌تان مراجعه کنید و فیلم‌های آموزشی را مشاهده کنید. فیلم‌های هر جلسه برای همیشه در قسمت پروفایل کاربری شما ذخیره می‌شوند و شما در هر زمان می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. ۲ـ قیمت مناسب کلاس‌های آنلاین: کلاس‌های آنلاین قیمت کمتری نسبت به کلاس‌های حضوری دارند به طوری که در بسیاری از اوقات کلاس‌های آنلاین به صرفه‌تر از کلاس‌های حضوری هستند. اما باید دقت داشته باشید که کلاس‌هایی که نیاز به تمرین و تکرار ندارند انتخاب‌ مناسب‌تری برای حضور به صورت آنلاین هستند. ۳ـ تمرینات مشخص بعد از هر جلسه: شما بعد از پایان هر جلسه تمرین‌های مشخصی دریافت می‌کنید که باید آن‌ها را تا قبل از شروع جلسه بعدی به دست استاد یا پشتیبان کلاس برسانید. بعد از ارسال ،تمرین‌ها بررسی می‌شوند و اگر مشکلی داشته باشند به اطلاع شما می‌رسند. ۴ـ صرفه جویی در زمان: کلاس‌های آنلاین نهایتا در طول هفته ۲ ـ ۳ ساعت از شما زمان بگیرند حال آن که کلاس‌های حضوری زمان زیادی برای رفت و آمد نیاز دارند.


پس شما با شرکت در کلاس‌های حضوری می‌توانید زمان بسیار کمتری صرف کنید. آموزش آنلاین تئوری موسیقی بسیاری از افراد اعتقاد دارند که کلاس‌های حضوری بازدهی بسیار بهتری نسبت به کلاس‌های آنلاین دارد، فارغ از این که این حرف درست است یا خیر باید در نظر داشته باشید که در کلاس‌های حضوری تعامل بهتری بین استاد و هنرجو صورت می‌گیرد و امکان بیش‌تری برای یادگیری فراهم است. کلاس‌های آنلاین تئوری موسیقی موسسه رادفر مزیت‌های بسیار خوبی برای هنرجویان دارد که در ادامه برخی از این مزیت‌ها را ذکر کرده‌ایم. این نکته را هم در نظر داشته باشید که معمولا تئوری موسیقی در یک ترم برگزار می‌شود و تعیین سطح برای شرکت در کلاس‌های تئوری موسیقی وجود ندارد اما برای رسیدن به بالاترین میزان بازدهی، تعداد افراد حاضر در کلاس در سطح خوبی حفظ می‌شود تا همه هنرجویان امکان استفاده حداکثری از کلاس را داشته باشند. ۱ـ جمعیت کم کلاس‌ها: برخی از کلاس‌های موسیقی که در موسسات برگزار می‌شود بسیار شلوغ است و این موضوع باعث افت کیفیت تدریس و بازدهی کلاس می‌شود. کلاس‌های موسیقی موسسه رادفر برای بهره‌مندی از بالاترین تعامل در تعداد مشخصی تشکیل می‌شود و اگر تعداد حاضرین کلاس از میزان خاصی بیش‌تر شود کلاس به ۲ گروه تقسیم می‌شود. ۲ـ هزینه مناسب هر ترم: کلاس‌های تئوری موسیقی موسسه رادفر در عین حضور اساتید برتر، هزینه مناسبی هم دارد. این موضوع کمک می‌کند تا بدون دغدغه هزینه ترم‌های مربوط به رشته موسیقی‌تان را طی کنید. ۳ـ استفاده از بهترین اساتید: آکادمی موسیقی رادفر از بهترین اساتید برای دوره‌های آموزشی درس تئوری موسیقی استفاده می‌کند به طوری که تمامی اساتید این آکادمی از افراد به نام حوزه موسیقی ایران هستند. برای آشنایی بیش‌تر با اساتید موسسه رادفر می‌توانید نام این اساتید را در اینترنت جست‌وجو کنید. ۴ـ دسترسی آسان با مترو: موسسه موسیقی رادفر دسترسی جغرافیایی مناسبی دارد به طوری که شما از هر نقطه تهران می‌توانید به کمک مترو به آموزشگاه برسید و در کلاس مورد نظرتان حاضر شوید.

کلاس آموزش حضوری تئوری موسیقی اگر از جمله افرادی هستید که به موسیقی علاقه دارید حتما می‌دانید که تئوری موسیقی یکی از مهم‌ترین مواردی است که هر موسیقی‌دانی باید تسلط مناسبی بر آن داشته باشد. فرقی نمی‌کند که به چه سازی علاقه دارید در هر صورت باید الفبای اولیه تئوری موسیقی را بلد باشید چرا که در غیر این‌صورت مشکلات زیادی برای شما به وجود می‌آید و از طرفی یادگیری ساز هم سخت‌تر می‌شود. این تئوری در حقیقت نظریه‌ای در مورد قواعد، اصطلاحات و نحوه اجرای صحیح موسیقی است که در آینده می‌تواند کمک‌ زیادی به شما داشته باشد. یادگیری تئوری موسیقی تقریبا در ۳ ماه ممکن است اما اگر به خوبی آن را یاد بگیرید برای همیشه می‌توانید از آن استفاده کنید. انواع صدای نُت‌ها، فاصله، ترکیب میزان‌ها، ضرب‌آهنگ (ریتم)، گام و پرده‌های موسیقی از مواردی هستند که در تئوری موسیقی یاد خواهید گرفت. اگر در حال حاضر یک ساز خاص تمرین می‌کنید و بر تئوری موسیقی مسلط نیستید بهتر است هر چه سریع‌تر بر تئوری موسیقی مسلط شوید.

آموزش تئوری موسیقیآموزش تئوری موسیقی یکی از لذت‌بخش‌ترین آموزش‌های موسیقی است چرا که در این تئوری شما به صورت پایه‌ای با تمامی موارد مربوط به موسیقی آشنایی پیدا می‌کنید و قواعد کلی موسیقی را یاد می‌گیرید. تسلط بر این تئوری زمان زیادی لازم ندارد اما بعد از شروع یک ساز تخصصی در بسیاری از جلسات به قواعد تئوری موسیقی نیاز پیدا می‌کنید. تئوری موسیقی درس روان و بسیار شیرینی است اما برخی مباحث آن کمی حفظی است و باید با تمرین و وقت گذاشتن بر آن‌ها مسلط شد. معمولا تسلط بر این تئوری در حدود ۳ ماه تا ۶ ماه زمان می‌برد اما این موضوع تا هر زمان که ساز می‌زنید به شما کمک می‌کند. همان طور که می‌دانید تئوری موسیقی صرفا برای یک ساز نیست و شما به دنبال یادگیری هر سازی که باشید با تئوری موسیقی سر و کار دارید و از آن استفاده می‌کنید. در نظر داشته باشید که هم زمان با شروع کلاس‌های ساز تخصصی‌تان هم می‌توانید در کلاس‌های تئوری ـ‌ موسیقی شرکت کنید و بهتر است در همان ترم‌های ابتدایی یادگیری ساز،‌ به سراغ تئوری موسیقی هم بروید.

معمولا اساتید موسیقی در ترم‌های اول توضیحات کوتاهی در مورد تئوری موسیقی می‌دهند اما با توجه به این که این تئوری مبحث گسترده‌ای است بهتر است به صورت جداگانه در کلاس‌های آن شرکت کنید. برخلاف ساز تخصصی‌تان که سال‌ها و ماه‌ها باید روی آن کار و تمرین کنید،‌ تئوری موسیقی نیاز به صرف زمان زیادی ندارد و صرفا پیش نیازی است که مانند جدول ضرب در ریاضیات است. در روزهای اول یادگیری توصیه می‌شود روزانه بین ۳۰ دقیقه تا یک ساعت زمان بگذارید و مطمئن باشید که خیلی زود تمامی موارد مربوط به این تئوری را فرا می‌گیرید. تئوری موسیقی می‌تواند بسیار گسترده تدریس شود به طوری که برخی رشته‌های دانشگاهی در خارج از کشور به این تئوری اختصاص دارد اما آن چه نیاز شما برای موسیقی مورد نظرتان است زیاد نیست و صرفا الفبای اولیه‌ است. اگر کودکی یا خردسالی دارید که در حال یادگیری یک ساز تخصصی است می‌توانید از کلاس‌های آموزش تئوری موسیقی کودکان استفاده کنید که با زبانی ساده‌تر مفاهیم این تئوری را به کودکان آموزش می‌دهند. آموزش تئوری موسیقی این روزها کلاس‌های آنلاین طرفداران زیادی در همه رشته‌ها پیدا کرده است و بسیاری از هنرجویان به‌دنبال کلاس‌های آنلاینی هستند که باکیفیت باشند تا باکمترین هزینه و زمان آموزش مورد نظرشان را یاد بگیرند. برخلاف کلاس سازهای مختلف که توصیه می‌شود از کلاس‌های حضوری استفاده شود،‌برای آموزش تئوری موسیقی توصیه می‌شود از کلاس‌های آنلاین کمک گرفته شود چرا که این درس بیش‌تر به‌صورت حفظی است و کمتر می‌شود که تمرین‌های عملی داشته باشید. همین موارد باعث می‌شود که با شرکت در کلاس‌های آنلاین زمان و هزینه کمتری صرف کنید. البته کلاس‌های آنلاین موسیقی موسسه رادفر صرفا یک سری فیلم‌های از پیش ضبط شده نیستند بلکه این کلاس‌ها در یک پلت‌فرم خاصی برگزار می‌شوند که در آن امکان صحبت و تعامل استاد و هنرجو مهیا است.

این کلاس‌ها در ساعت و روز مشخصی از هفته برگزار می‌شود و تنها تفاوت آن با کلاس‌های حضوری این است که شما از منزل یا هر مکان دیگری می‌توانید در کلاس شرکت کنید. هزینه‌ کلاس‌های آنلاین تئوری موسیقی نسبت به کلاس‌های حضوری ارزان‌تر است و نکته مهم این است که این تفاوت قیمت بابت تفاوت در کیفیت تدریس نیست بلکه بابت هزینه اجاره کلاس در آموزش حضوری و همچنین وقت صرف شده استاد است که در کلاس‌های آنلاین زمان کمتری از استاد گرفته می‌شود. خوش‌بختانه در کلاس‌های آنلاین موسسه رادفر امکان تمرین و تکلیف هم توسط استاد وجود دارد بدین صورت که استاد معمولا شما را در یک گروه تلگرامی یا واتس آپی عضو می‌کند و بعد از هر جلسه تمرین‌های مربوطه را به شما ارائه می‌دهد و شما تمرین‌ها را در گروه بارگذاری می‌کنید تا توسط استاد یا شخص دیگری این تمرین‌ها مورد بررسی قرار گیرد.

۱ـ امکان مشاهده فیلم در هر زمان در قسمت‌های قبل هم اشاره شد که شما در هر زمان که تمایل داشتید، می‌توانید به پنل کاربری‌تان مراجعه کنید و فیلم‌های آموزشی را مشاهده کنید. فیلم‌های هر جلسه برای همیشه در قسمت پروفایل کاربری شما ذخیره می‌شوند و شما در هر زمان می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. ۲ـ قیمت مناسب کلاس‌های آنلاین: کلاس‌های آنلاین قیمت کمتری نسبت به کلاس‌های حضوری دارند به طوری که در بسیاری از اوقات کلاس‌های آنلاین به صرفه‌تر از کلاس‌های حضوری هستند. اما باید دقت داشته باشید که کلاس‌هایی که نیاز به تمرین و تکرار ندارند انتخاب‌ مناسب‌تری برای حضور به صورت آنلاین هستند. ۳ـ تمرینات مشخص بعد از هر جلسه: شما بعد از پایان هر جلسه تمرین‌های مشخصی دریافت می‌کنید که باید آن‌ها را تا قبل از شروع جلسه بعدی به دست استاد یا پشتیبان کلاس برسانید. بعد از ارسال ،تمرین‌ها بررسی می‌شوند و اگر مشکلی داشته باشند به اطلاع شما می‌رسند. ۴ـ صرفه جویی در زمان: کلاس‌های آنلاین نهایتا در طول هفته ۲ ـ ۳ ساعت از شما زمان بگیرند حال آن که کلاس‌های حضوری زمان زیادی برای رفت و آمد نیاز دارند. پس شما با شرکت در کلاس‌های حضوری می‌توانید زمان بسیار کمتری صرف کنید. آموزش آنلاین تئوری موسیقی بسیاری از افراد اعتقاد دارند که کلاس‌های حضوری بازدهی بسیار بهتری نسبت به کلاس‌های آنلاین دارد، فارغ از این که این حرف درست است یا خیر باید در نظر داشته باشید که در کلاس‌های حضوری تعامل بهتری بین استاد و هنرجو صورت می‌گیرد و امکان بیش‌تری برای یادگیری فراهم است. کلاس‌های آنلاین تئوری موسیقی موسسه رادفر مزیت‌های بسیار خوبی برای هنرجویان دارد که در ادامه برخی از این مزیت‌ها را ذکر کرده‌ایم.


این نکته را هم در نظر داشته باشید که معمولا تئوری موسیقی در یک ترم برگزار می‌شود و تعیین سطح برای شرکت در کلاس‌های تئوری موسیقی وجود ندارد اما برای رسیدن به بالاترین میزان بازدهی، تعداد افراد حاضر در کلاس در سطح خوبی حفظ می‌شود تا همه هنرجویان امکان استفاده حداکثری از کلاس را داشته باشند. ۱ـ جمعیت کم کلاس‌ها: برخی از کلاس‌های موسیقی که در موسسات برگزار می‌شود بسیار شلوغ است و این موضوع باعث افت کیفیت تدریس و بازدهی کلاس می‌شود. کلاس‌های موسیقی موسسه رادفر برای بهره‌مندی از بالاترین تعامل در تعداد مشخصی تشکیل می‌شود و اگر تعداد حاضرین کلاس از میزان خاصی بیش‌تر شود کلاس به ۲ گروه تقسیم می‌شود. ۲ـ هزینه مناسب هر ترم: کلاس‌های تئوری موسیقی موسسه رادفر در عین حضور اساتید برتر، هزینه مناسبی هم دارد. این موضوع کمک می‌کند تا بدون دغدغه هزینه ترم‌های مربوط به رشته موسیقی‌تان را طی کنید. ۳ـ استفاده از بهترین اساتید: آکادمی موسیقی رادفر از بهترین اساتید برای دوره‌های آموزشی درس تئوری موسیقی استفاده می‌کند به طوری که تمامی اساتید این آکادمی از افراد به نام حوزه موسیقی ایران هستند. برای آشنایی بیش‌تر با اساتید موسسه رادفر می‌توانید نام این اساتید را در اینترنت جست‌وجو کنید. ۴ـ دسترسی آسان با مترو: موسسه موسیقی رادفردسترسی جغرافیایی مناسبی دارد به طوری که شما از هر نقطه تهران می‌توانید به کمک مترو به آموزشگاه برسید و در کلاس مورد نظرتان حاضر شوید. کلاس آموزش حضوری تئوری موسیقی هزینه کلاس تئوری موسیقی در وهله اول بستگی به آنلاین یا حضوری بودن کلاس دارد اما در وهله دوم استاد و سابقه وی نیز در قیمت کلاس تاثیرگذار است. کلاس‌های آنلاین هزینه کمتری نسبت به کلاس‌های حضوری دارد اما این موضوع به خاطر کیفیت پایین‌تر کلاس‌های آنلاین نیست و همان طور که در قسمت‌های بالا هم اشاره شد بابت عدم هزینه اجاره کلاس، در کلاس‌های آنلاین است.

این نکته را هم در نظر داشته باشید که اساتید برتر حوزه موسیقی حق الزحمه بیش‌تری نسبت به سایر اساتید دریافت می‌کنند و بهتر است شما در این مورد هزینه کمتر را به کیفیت کمتر ترجیح ندهید تا به بهترین شکل ممکن آموزش ببینید. موقعیت مکانی موسسه موسیقی هم در تعیین قیمت کلاس‌های حضوری نقش دارد و موسسه‌هایی که در نقاط بهتر تهران قرار دارند هزینه‌های بالاتری می‌پردازند و همین موضوع تاثیر مستقیمی بر هزینه کلاس دارد.در قسمت‌های بالا توضیحات کاملی در مورد تئوری موسیقی و اهمیت یادگیری آن بیان شد. کلاس‌های تئوری موسیقی به ۲ شکل آنلاین و حضوری در موسسه موسیقی رادفر تشکیل می‌شوند که انتخاب نوع کلاس برعهده خود شما است اما همان طور که گفته شد باتوجه به این که تئوری موسیقی بیش‌تر حفظی است و زمان زیادی برای تمرین کردن نیاز نیست کلاس‌های آنلاین هم می‌توانند انتخاب مناسبی باشند.


آدرس ، خیابان آزادی ، روبه روی وزارت کار ، موسسه پالت

مدرس خانم رنجبر

 ۰۹۱۲۹۳۴۴۹۶۴

Top