آموزشگاه موسیقی در اصفهان     کلاس آموزش گیتار در اصفهان   گروه موسیقی در اصفهان

چند تمرین مهم برای بهتر آواز خواندن

چند تمرین مهم برای بهتر آواز خواندن

 

تمرین آواز خواندن به افرادی که مشکل اعتماد به نفس دارند و فکر می کنند که صدای آنها بد است و هرگز نمی توانند به یک خواننده حرفه ای تبدیل شوند، کمک می کند. کلاس آواز سنتی در غرب تهران تمرین آواز خواندن روش های بسیار گوناگونی دارد که هر یک از این تمرین ها می تواند به شما کمک کند تا یکی از مشکلات صدای خود را برطرف کنید.

تمرین آواز خواندن باید در یک فضای آرام انجام بگیرد زیرا خوانندگان در هنگام انجام تمرینات باید تمرکز زیادی داشته باشند. شما همچنین باید قبل از انجام تمرین های آواز صدای خود را برای جلوگیری از آسیب به تارهای صوتی، گرم کنید. یکی از مهمترین نکاتی که باید قبل از اجراهای به آن توجه شود اعتماد به نفس است برای اینکه اعتماد به نفس شما افزایش یابد بهتر است که در یک محیط آرام و شخصی در مقابل آینه قرار بگیرید و به صورت جسورانه آواز بخوانید.
آموزشگاه موسیقی در اصفهان با ایجاد یک فضای حرفه ای و داشتن اساتید برتر کشور در زمینه موسیقی می تواند به افراد کمک کند تا به یک صدای زیبا و گرم دست پیدا کنند.
این مقاله قصد دارد شما را با برخی از مهمترین تمرین های آواز خواندن آشنا کند. برخی از تمرین های آواز عبارتند از: حفظ حالت بدن، تنفس صحیح، حالت چانه، تمرین های اعتماد به نفس و …

تمرین های برای آواز خواندن بهتر

اگر فکر می کنید خواننده بدی هستید، دیگر نگران نباشید زیرا حقیقت چیز دیگری است و شما بهتر از آنچه که فکر می کنید آواز می خوانید؛ بنابراین بهتر است به خودتان ایمان داشته باشید و به جای این موضوع که چقدر بد می خوانید به نکات مثبت آواز خود فکر کنید و با کمک چند تکنیک و تمرین آواز خواندن نقاط ضعف صدای خود را بهبود دهید.

بنابراین شما می توانید با کمک آموزشگاه موسیقی فردوس اعتماد به نفس خود را دوباره بازگردانید و به یک خواننده حرفه ای تبدیل شوید. آموزشگاه موسیقی فردوس با داشتن اساتید برتر کشور توانسته است که  اعتماد به نفس بسیاری از افرادی که تنها فکر می کنند بد می خوانند را با استفاده از تمرین آواز خواندن به آنها بازگرداند و کاری کنند که آنها امروزه از صدای خود لذت ببرند. کلاس خونندگی در اصفهان

نکات قبل از تمرین آواز خواندن

حرفه ی خوانندگی یکی از پرطرفدار ترین فعالیت های جهان در بین جوان ها است. انجام تمرین آواز خواندن تنها برای افراد تازه وارد نیست بلکه افراد حرفه ای نیز از تمرین آواز خواندن برای اجرای بهتر استفاده می کنند.

همانطور که می‌دانید حرفه ای خوانندگی مانند دیگر فعالیت های بدنی نیاز به آمادگی های دارد. ورزشکاران را در نظر بگیرید قبل از هر مسابقه ماه ها برای داشتن بدنی آماده تلاش و تمرین می کنند و قبل از هر تمرین بدن آنها نیاز به گرم کردن دارد خوانندگان نیز مانند ورزشکاران برای اجرای یک کنسرت، کلاس های درس موسیقی و … نیاز به تمرین آواز خواندن دارند و قبل از هر تمرین آواز خواندن برای حفاظت از تارهای صوتی خود صدایشان را گرم می کنند.

شاید از خود بپرسید که اگر خوانندگان صدای خود را گرم نکنند چه اتفاقی خواهد افتاد؟ در پاسخ به این سوال می توان گفت که اگر خوانندگان صدای خود را قبل از اجرا یا تمرین ها گرم نکنند بدن مجبور می شود برای داشتن یک صدای رسا و جذاب از عضلات نزدیک به تارهای صوتی استفاده کند که کشیدگی و فشار بیش از حد به تارهای صوتی سبب آسیب های جدی و دائمی تارهای صوتی خواهد شد.

تمرین برای اجرای اصولی

برای داشتن یک اجرای اصولی باید برخی از نکات را رعایت کنید و همچنین تمرین آواز خواندن به شما کمک می کند تا در هنگام اجرا به خودتان ایمان داشته باشید و انرژی های منفی را از شما دور خواهد کرد. برخی از تمرینات اصولی به صورت زیر است:

    تمرین حالت صحیح بدن

همیشه قبل از آواز خواندن مطمئن شوید که از وضعیت بدنی خوبی برخوردار هستید. حالت صحیح بدن را می توان اساس ترین تمرین آواز خواندن معرفی کرد. برای آواز خواندن چه حالت ایستاده و چه حالت نشسته باشید، باید کمر شما صاف باشد و نباید بدنتان در جهت خاصی متمایل باشد. در هنگام اجرا نباید سر شما جلوتر یا عقب تر از بدنتان قرار داشته باشد. تمرین حفظ حالت بدنی را می توانید به این صورت انجام دهید که بدن خود را در مقابل دیوار قرار دهید به گونه ای که شانه ها و کمرتان به صورت موازی و صاف با دیوار قرار داشته باشد و شروع به آواز خواند کنید. شما می توانید این نوع تمرین آواز خواندن را به صورت خوابیده نیز انجام دهید و در حالی کمر خود را روی زمین صاف قرار داده اید شروع به آواز خواندن کنید.

حالت صحیح بدن را می توان اساس ترین تمرین آواز خواندن معرفی کرد.

    تمرین نفس کشیدن صحیح

نفس کشیدن صحیح یکی دیگر از اصولی ترین تمرین آواز خواندن است که باید توسط خوانندگان برای داشتن یک اجرای بی نقص رعایت شود. نفس کشیدن اصولی باید از طریق دیافراگم انجام شود و به جای اینکه قفسه سینه شما منبسط شود؛ شکم شما منبسط خواهد شد. نفس کشیدن از طریق دیافراگم شما را در گام های بالای آواز خواندن کمک می کند. برای انجام این نوع تمرین آواز خواندن به صورت زیر عمل کنید:

    برای تمرین دستی را روی شکم خود قرار دهید و از طریق بینی نفس بکشید.
    شکم شما باید در هنگام عملیات دم منبسط شده باشد.
    در هنگام بازدم عضلات شکم شما فشار وارد می کند و منقبض می شود.
    این عمل را سعی کنید در هنگام آواز خواندن 3 الی 4 بار تکرار کنید.

این تمرین را می توان با استفاده از یک کتاب نیز انجام داد. برای تمرین نفس کشیدن صحیح ابتدا روی زمین دراز بکشید و سپس کتاب را روی شکم خود قرار دهید با انجام عمل دم باید کتاب ها بالا بیایید و در هنگام عملیات بازدم کتاب به همراه شکمتان پایین برود.

نفس کشیدن صحیح یکی دیگر از اصولی ترین تمرین آواز خواندن است

    تمرین چانه

تمرین چانه یکی از تمرین آواز خواندن است که باید توجه زیادی به این تمرین شود. زیرا زمانی که شما می خواهید نتهای بالا را اجرا کنید سر شما تمایل دارد که به سمت بالا حرکت کند بنابراین ممکن است سبب آسیب های جدی به تارهای صوتی شما شود.  چانه ها باید در هنگام آموزش خوانندگی پاپ باید به صورت موازی با زمین قرار داشته باشند؛ این کار سبب می شود تا قدرت و کنترل صدای شما بهبود یابد. وقتی در هنگام اجرا مشغول خواندن گام های بالا هستید و نیاز به قدرت بیشتری برای آواز خواندن دارید از بلند کردن و پایین انداخت چانه خود خودداری کنید.

تمرین با استفاده از صدای شما

تمرین آواز خواندن را می توان با استفاده از صدای خوانندگان نیز انجام داد.  اگر می خواهید صدای بهتری داشته باشید باید به صورت روزانه تمرین کنید. شما باید صدای خود را آموزش دهید و این آموزش نیاز به تمرین روزانه دارد. اگر هر روز صدای خود را ورزش دهید با این تمرین ها صدای شما رشد خواهد کرد و به یک صدای جذاب تبدیل خواهد شد. برای انجام این تمرینات به نکات زیر توجه کنید:

نکته اول: همیشه قبل از تمرین آواز خواندن صدای خود را گرم کنید.

نکته دوم: برای کمک به تمرین آواز خواندن از ابراز های مانند: Vanido استفاده کنید.

نکته سوم: تمرین آواز خواندن را در یک اتاق خالی انجام دهید تا تمرکز بیشتری داشته باشید.

 تمرین ایجاد اعتماد به نفس

اعتماد به نفس خود را در زمانی که در خانه تنها هستید، بهبود دهید. شاید از خود بپرسید چگونه باید اعتماد به نفس خودمان را افزایش دهیم؟ به طور مثال در مقابل آینه قرار بگیرید و جسورانه آواز بخوانید. حرکت های مختلف را در هنگام آواز خواندن امتحان کنید.

بهترین راه برای اینکه در مقابل افراد دیگر اعتماد به نفس داشته باشید باید در مقابل خودتان اعتماد به نفس داشته باشید. برای خود یک محیط امن ایجاد کنید و به صورت خنده دار ایجاد سر و صدا کنید. سعی کنید در این مکان به صورت بلند آواز بخوانید و در این مکان احساس راحتی کنید. زمانی که شما در مقابل آینه قرار می‌گیرید، تصور کنید که روی استیج قرار دارید و در مقابل شما تماشاچیان زیادی نشسته اند و سعی کنید که یک آواز جسورانه داشته باشید.

Top