آموزشگاه موسیقی در اصفهان     کلاس آموزش گیتار در اصفهان   گروه موسیقی در اصفهان

چند تکنیک ساده برای تقویت صدا و بلند آواز خواندن

چند تکنیک ساده برای تقویت صدا و بلند آواز خواندن

قدرت موسیقی: چگونه موسیقی درمانی می تواند برای سلامتی مفید باشد.

یک بار موسیقیدان آمریکایی بیلی جوئل در مورد موسیقی درمانی گفت: “من فکر می کنم موسیقی به خودی خود بهبود بخش است.” “موسیقی انفجار انسانیت است. آموزش آواز سنتی در غرب تهران این چیزی است که همه ما تحت تأثیر آن قرار گرفته ایم. مهم نیست از چه فرهنگی هستیم ، همه موسیقی را دوست دارند. ” بسیاری از ما از صمیم قلب با این گفته موافق هستیم و همین پیوند جهانی با موسیقی است که محققان را در سرتاسر جهان به تحقیق در مورد پتانسیل موسیقی درمانی سوق داده است.

همه ما می توانیم حداقل به یک آهنگ فکر کنیم که  شنیدن آن عکس العمل احساسی ما را تحریک می کند. ممکن است ترانه ای باشد که همراه با اولین رقص در عروسی شما باشد ، یا ترانه ای که به شما یک جدایی دشوار یا از دست دادن یکی از عزیزانتان را یادآوری کند.
کلاس خوانندگی در اصفهان
با توجه به ارتباط عمیقی که با موسیقی داریم ، شاید تعجب آور نباشد که مطالعات متعددی نشان داده اند که می تواند برای سلامت روان ما مفید باشد. مطالعه ای در سال 2011 توسط محققان دانشگاه مک گیل کانادا نشان داد که گوش دادن به موسیقی، میزان دوپامین تولید شده در مغز را افزایش می دهد، یک ماده شیمیایی تقویت کننده خلق و خو ، و آن را یک درمان عملی برای افسردگی می کند.

و در اوایل سال جاری، MNT گزارش یک مطالعه منتشر شده در The Lancet Psychiatry را پیشنهاد می کند که گوش دادن به موسیقی ممکن است به افراد در درک اختلالات بهداشت روان کمک کند.

اما به طور فزاینده ای، محققان دریافتند که مزایای سلامتی موسیقی ممکن است فراتر از سلامت روان باشد و در نتیجه، برخی از متخصصان بهداشت خواهان گنجاندن موسیقی درمانی در محیط های مراقبت های بهداشتی هستند.
برای یادگیری آموزش سنتور در اصفهان کلیک کنید.
در این مقاله، ما برخی از مزایای بالقوه موسیقی درمانی را بررسی دقیق خواهیم کرد و بررسی خواهیم کرد که آیا برای برخی شرایط ، می توان از موسیقی برای بهبود – یا حتی جایگزینی – استراتژی های درمانی فعلی استفاده کرد.

موسیقی درمانی و کاهش درد

باب مارلی یک بار آواز خواند: “یک چیز خوب در مورد موسیقی این است که ، وقتی در مورد درد صحبت می کند ، احساس درد نمی کنید.” طبق برخی مطالعات ، این گفته ممکن است درست باشد.

در اوایل سال جاری، MNT گزارشی از تحقیق به رهبری دانشگاه برونل در انگلیس منتشر کرد که نشان می داد موسیقی ممکن است درد و اضطراب را برای بیمارانی که تحت عمل جراحی قرار گرفته اند کاهش دهد.

با تجزیه و تحلیل 72 آزمایش کنترل شده تصادفی با بیش از 7000 بیمار جراحی شده ، محققان دریافتند افرادی که بعد از عمل برای آنها موسیقی پخش شده است ، احساس درد و اضطراب کمتری نسبت به افرادی که موسیقی گوش نمی دهند ، دارند و همچنین کمتر به داروهای مسکن نیاز دارند. .

این اثر حتی برای بیمارانی که موسیقی مورد نظر خود را انتخاب می کردند بسیار شدیدتر بود. دکتر کاتارین میدز ، رهبر مطالعه در گفتگو با MNT ، گفت:

“اگر موسیقی یک دارو بود ، قابل فروش بود. موسیقی درمانی یک مداخله غیرتهاجمی ، ایمن و ارزان است که باید در دسترس همه افراد تحت عمل جراحی قرار گیرد. “

به اعتقاد آموزشگاه موسیقی فردوس این مطالعه فقط یکی از بسیاری از تحقیقات فواید موسیقی درمانی است که به دنبال تأثیرات آن بر درد است. در مارس 2014، محققان از دانمارک دریافتند که موسیقی ممکن است برای بیماران مبتلا به فیبرومیالژیا مفید باشد – اختلالی که باعث درد و خستگی عضلات و مفاصل می شود.

اما چرا به نظر می رسد موسیقی درد را تسکین می دهد؟ در حالی که مکانیسم های دقیق آن هنوز مشخص نیست، بسیاری از محققان معتقدند یک دلیل این است که گوش دادن به موسیقی باعث ترشح مواد افیونی در مغز، مسکن های طبیعی درد بدن می شود.

دکتر دانیل لویتین، از دانشگاه مک گیل کانادا، و همکارانش در یک بررسی 2013 در مورد این نظریه صحبت می کنند، با استناد به تحقیقاتی که نشان داد مردم با دریافت نالترکسون – دارویی که سیگنالهای مواد افیونی را مسدود می کند – از گوش دادن به آهنگ مورد علاقه خود لذت کمتری را تجربه می کنند.

 موسیقی درمانی، مسکن موثر استرس

هنگامی که احساس استرس می کنید، ممکن است متوجه شوید که گوش دادن به موسیقی مورد علاقه خود احساس بهتری پیدا می کنید و مطالعات زیادی وجود دارد که از این اثر حمایت می کنند.

به عنوان مثال، مطالعه ای که ماه گذشته توسط MNT گزارش شد ، نشان داد كه نوزادان هنگام پخش موسیقی بیشتر از آنكه با آنها صحبت كنید ، برای مدت طولانی تری آرام هستند.

مطالعه دیگری که در سال 2013 انجام شد نشان داد که گوش دادن به موسیقی نه تنها به کاهش درد و اضطراب کودکان در بیمارستان خیابان بزرگ اورموند انگلیس کمک می کند ، بلکه به کاهش استرس – فارغ از عوامل اجتماعی کمک می کند.

به گفته برخی از محققان ، موسیقی ممکن است با کاهش سطح کورتیزول بدن – هورمون ترشح شده در پاسخ به استرس – به کاهش استرس کمک کند.

با این حال بررسی توسط دکتر لویتین و همکارانش نشان می دهد که این اثر کاهش دهنده استرس به نوع موسیقی بستگی دارد ، زیرا موسیقی آرامش بخش احتمالاً سطح کورتیزول را کاهش می دهد.

به گفته دکتر لویتین و همکارانش، از جمله نبض، ضربان قلب، فشار خون و دمای بدن، مکانیسم دیگری که موسیقی می تواند استرس را کاهش دهد، تأثیری است که بر اقدامات واسطه ساقه مغز ایجاد می کند. باز هم، این اثر به نوع موسیقی گوش داده شده بستگی دارد.

تأثیر موسیقی درمانی بر ضربان قلب و پتانسیل آن به عنوان یک تسکین دهنده فشار روحی ، تعدادی از محققان را بر این باور داشته است که موسیقی ممکن است برای درمان بیماری های قلب نیز موثر باشد.

در اوایل سال جاری ، MNT گزارشی از مطالعه ارائه شده در کنفرانس انجمن قلب انگلیس در منچستر انگلیس منتشر کرد که در آن محققان دانشگاه آکسفورد انگلستان دریافتند عبارات موسیقی مکرر ممکن است به کنترل ضربان قلب و کاهش فشار خون کمک کند – هرچند آنها اشاره کردند که تحقیقات بیشتر در این زمینه مورد نیاز است.

 موسیقی درمانی و حافظه

آهنگ های خاصی توانایی یادآوری دوره ها یا حوادث خاصی از زندگی ما را دارند با بعضی از آنها لبخند می زنیم و بعضی دیگر را ترجیح می دهیم فراموش کنیم.

با این حساب، محققان به طور فزاینده ای در حال بررسی این هستند که آیا موسیقی به یادآوری حافظه کمک می کند یا خیر.

در سال 2013، یک مطالعه منتشر شده در مجله Memory & Cognition 60 بزرگسال را که در حال یادگیری زبان مجارستانی بودند، ثبت نام کرد. بزرگسالان به یکی از سه وظیفه یادگیری تصادفی شدند: صحبت با عبارات ناآشنا مجاری، گفتن همان عبارات به صورت موزون یا آواز خواندن عبارات.

هنگامی که از آنها خواسته شد عبارات را به خاطر بیاورند ، محققان دریافتند شرکت کنندگانی که این عبارات را به صورت آواز می خوانند از دقت فراخوانی بیشتری نسبت به دو گروه دیگر برخوردار بودند. نویسندگان می گویند: “این نتایج نشان می دهد که یک روش یادگیری” گوش دادن و آواز خواندن “می تواند حافظه کلمات کلیدی را برای عبارات زبان خارجی گفتاری تسهیل کند. تحریر در آواز را نیز مطالعه کنید.

شواهد حاصل از چنین مطالعاتی محققان را بر آن داشته است كه موسیقی درمانی ممكن است به تقویت حافظه در افراد مبتلا به اختلالات شناختی ، مانند بیماری آلزایمر كمك كند.

مطالعه ای که سال گذشته در ژورنال Gerontologist منتشر شد، تأثیر موسیقی درمانی بر تقویت حافظه را در افراد مبتلا به زوال عقل در مراحل اولیه ارزیابی کرد.

برای این تحقیق، 89 فرد مبتلا به زوال عقل و مراقبان آنها به طور تصادفی در یک گروه مربیگری 10 هفته ای آواز، یک گروه مربیگری 10 هفته ای گوش دادن به موسیقی یا مراقبت های معمول قرار گرفتند.

نتایج نشان داد که هر دو گروه آواز و گوش دادن به موسیقی نه تنها از روحیه و رفاه کلی بهتری نسبت به گروه مراقبت معمول برخوردارند ، بلکه حافظه اپیزودیک بهتری را در ارزیابی های شناختی نشان می دهند. گروه آوازخوانی همچنین حافظه کاری بهتری نسبت به گروه مراقبت معمول نشان دادند.

نویسندگان نتیجه گیری کردند: “فعالیتهای منظم اوقات فراغت موسیقی می تواند دارای مزایای شناختی ، عاطفی و اجتماعی طولانی مدت در زوال عقل خفیف / متوسط ​​باشد و بنابراین می تواند در مراقبت و توان بخشی از زوال عقل مورد استفاده قرار گیرد.”

کمک به بهبود آسیب مغزی، درمان تشنج با موسیقی درمانی

به طور فزاینده ، تحقیقات نشان می دهد که موسیقی می تواند به بهبود  آسیب مغزی کمک کند، مانند سکته مغزی.

مطالعه ای که در سال 2008 توسط محققان دانشگاه هلسینکی فنلاند انجام شد ، نشان داد بیماران سکته مغزی که روزانه حدود 2 ساعت به موسیقی گوش می دهند ، از حافظه و توجه کلامی بهتر و روحیه مثبت تری نسبت به افرادی که به کتاب صوتی گوش می دهند یا اصلاً چیزی ندارند ، برخوردار هستند.

علاوه بر این، مطالعات نشان داده است که موسیقی درمانی ممکن است به بهبود گفتار پس از سکته کمک کند. به عنوان مثال ، یک مطالعه که در سال 2013 توسط محققانی از کره انجام شد، نشان داد که بیماران سکته مغزی که پس از سکته مغزی دچار مشکلات ارتباطی شدند، توانایی زبان خود را پس از 1 ماه موسیقی درمانی نشان دادند.

باربارا اِلس در مورد مزایای احتمالی موسیقی درمانی برای بیماران سکته مغزی به MNT گفت:

در حالی که یافته های علوم اعصاب و تحقیقات پیرامون مداخلات مختلف موسیقی درمانی که برای پشتیبانی از گفتار ، زبان و ارتباطات به کار می رود ، به سرعت در حال رشد و تکامل است ، این یک نقطه هیجان انگیز است.

وقتی با همکاری همکارانمان در این رشته ها در کار با این بیماران همراه می شویم، اغلب نتایج خوبی را شاهد هستیم. بسیاری از سوالات باز باقی مانده است اما کار بسیار دلگرم کننده است. “

همچنین گفته شده است که موسیقی می تواند به درمان صرع – یک اختلال مغزی که با وقوع تشنج مشخص می شود – کمک کند. گزارش شده توسط MNT در ماه آگوست ، یک مطالعه نشان داد که مغز بیماران مبتلا به صرع پاسخ های متفاوتی نسبت به مغز افراد بدون این بیماری نسبت به موسیقی نشان می دهد.

این تحقیق توسط كریستین چاریتون، از مركز پزشكی وكسنر دانشگاه ایالتی اوهایو و همكارانش انجام شد ، نشان داد كه مغز افراد مبتلا به صرع هماهنگی بیشتری را در پاسخ به موسیقی درمانی نشان می دهد – این یافته “شگفت آور” است.

چاریتون گفت ، این نتایج می تواند به یک استراتژی درمانی جدید برای صرع منجر شود. “افراد مبتلا به صرع ممکن است از موسیقی درمانی برای استراحت استفاده کنند. استرس باعث بروز تشنج می شود. “با گوش دادن به موسیقی ، بسیاری از بیماران گزارش کردند که احساس آرامش می کنند.”

 موسیقی و تقویت حافظه

بر اساس شواهد قابل توجهی که نشان می دهد موسیقی مزایای بی شماری برای سلامتی دارد ، بسیاری از کارشناسان خواستار استفاده بیشتر از موسیقی درمانی در محیط های بهداشتی هستند.

“متخصصین موسیقی درمانی آماده ارزیابی و ارائه و مستند سازی فواید موسیقی درمانی هستند و همچنین برای مشاوره با همكاران ما (پزشكان، پرستاران، فیزیوتراپیست های فیزیكی، كاردرمانگران، آسیب شناسان گفتار زبان و غیره) برای حمایت از بیمار به عنوان بخشی از تیم بین رشته ای و مراقبت از بیمار آماده هستند.

علاوه بر این، محققان معتقد هستند که موسیقی درمانی می تواند یک گزینه درمانی جایگزین برای برخی شرایط – مانند سردردهای تنشی – ارائه دهد.

Top