آموزشگاه موسیقی در اصفهان     کلاس آموزش گیتار در اصفهان   گروه موسیقی در اصفهان

انتخاب آهنگ آسان برای تمرین خوانندگی

انتخاب آهنگ آسان برای تمرین خوانندگی

 

17 آهنگ آسان برای مبتدی ها: با انتخاب درست آهنگ ها، خوانندگی کار سختی نخواهد بود. اینجا لیستی از آهنگ های آسان برای خواندن آوردیم که شما را مانند یک حرفه ای نشان می دهند. کلاس آموزش آواز سنتی در تهران اگر به دنبال آهنگ هایی برای تمرین خوانندگی هستید و سبک های خارجی را بیشتر می پسندید بهتر است با این آهنگ ها تمرین کنید.

خواندن همه آن ها برای تازه کارها آسان است و هیچ یک از آن ها به تغییرات پیچیده گام، نت های پایین، نت های بالا، نت های بزرگ یا موارد تخصصی خوانندگی دیگری نیاز ندارند. شما می توانید بدون نگاه به نوع صدا یا محدوده آوازی خودتان آن ها را بخوانید. با آموزشگاه موسیقی فردوس همراه باشید.

نحوه انتخاب آهنگ برای تمرین خوانندگی

هر شخص باید بر اساس سبک موسیقی ، ساز مورد استفاده، ریتم موسیقی، و چند عامل روانشناسی و شخصیتی دیگر  نوع آهنگ ها برای تمرین خوانندگی انتخاب نماید. اهمیت در نظر گرفتن این موارد در تمرین آواز و برجسته شدن صدای شما کاملا آشکار است. لیستی ار عوامل مورد نیاز قبل از انتخاب آهنگ تمرینی برای شما آماده کرده ایم که ابتدا آن را بررسی و سپس از لیست 17 آهنگ ما یکی را انتخاب نمایید.

بهترین استاد سنتور در اصفهان

    انتخاب یک سبک آهنگ: برای تمرین خوانندگی، ابتدا سبک تمرینی خود را مشخص کنید. خوانندگی دارای سه سبک خوانندگی پاپ، خوانندگی کلاسیک یا اپرا ، خوانندگی سنتی و خوانندگی راک یا جاز است. اگر آشنایی به سبک صدایی خود دارید و سبک موسیقی را نیز انتخاب کرده اید با انتخاب آهنگ کار خود را شروع کنید.
    مشخص کردن هدف تمرینی: قبل از شروع استفاده از آهنگ برای تمرین خوانندگی، مشخص کنید که هدف شما از این تمرین چیست. آیا می‌خواهید روی قدرت صدا، تن صدا، ظرافت صدا، تنظیم صدا، تنفس یا ایجاد احساسات در خوانندگی خود کار کنید؟ با توجه به هدف، می‌توانید بخش‌هایی از آهنگ را که به آن هدف خاص مربوط می‌شوند، را انتخاب و تکرار نمایید. معمولا قطعات موسیقی برخی از این ویژگی ها را دارند اما نزدیکترین ویژگی های را باید در نظر بگیرید. کلاس خوانندگی در اصفهان
    تقلید از آهنگ خواننده: یکی از راه‌های موثر برای تمرین خوانندگی، تقلید از خواننده مورد علاقه‌تان است. گوش دادن به آهنگ‌ها و تلاش برای تقلید از صدا و فنون خواننده مورد نظرتان می‌تواند حنجره شما را به فرم صدایی آن شخص نزدیک کند. همچنین، تمرین مداوم بر روی قوانین تنفس، تنظیم صدا، و کنترل صدا نیز بسیار مهم است.
    ضبط و ارزیابی صدا: وقتی در حال خواندن موسیقی هستید به اصلاح صدای سر نمی گذارد تا به درستی متوجه تن صدای خود شوید بنابراین از ضبط کننده های صدا برای ارزیابی نقاط ضعف و قوت استفاده کنید و با آهنگ تمرین موسیقی خود مقایسه کنید. یکی از بهترین تکنیک های صدابرداری و تقویت آوازخوانی همین ضبط صدا و بررسی آن است.
    سطح سختی: آهنگی را انتخاب کنید که به سطح شما انطباق داشته باشد. اگر تازه شروع کرده‌اید، انتخاب آهنگ‌های ساده‌تر و با تکرار بیشتر می‌تواند مفید باشد. و اگر مدت طولانی آواز می خوانید سطوح پیشرفته تر با تکنیک های پیچیده تر را انتخاب کنید.
    قدم بندی: آهنگ‌هایی را انتخاب کنید که قدم بندی آن‌ها برای شما قابل فهم و اجرا باشد. شروع با آهنگ‌هایی با قدم بندی ساده و تکرار بالا می‌تواند کمک کننده باشد.

توجه: این لیستی از آهنگ‌های ساده است که برای تمرین خوانندگی مبتدیان بسیار عالی و کاربردی می باشد.

Imagine – John Lennon

اگر از طرفداران Beatles باشید، این بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. با اشعار ساده و به یاد ماندنی می توانید آن را به سادگی بخوانید. همچنین یکی از بهترین آهنگ هایی است که در مورد صلح با پیامی پربار نوشته شده است، بنابراین اگر آن را در کارائوکه بخوانید باید از زحمات شما قدردانی شود.

نت کوروس کمی بالا است اما می توانید از پس آن بربیایید.

‘She Will Be Loved’ - Maroon 5

این آهنگ از ستاره‌های پاپ Maroon 5، برای طیف های آوازی زنانه مناسب تر است، اگرچه برای مرد ها نیز دست یافتنی است (نمونه بارز خواننده مشهور Adam Levine است!).

این یک آهنگ عاشقانه بسیار خوب و مدرن است که بیشتر در کارائوکه طرفدار دارد.

‘I’m Yours’ Jason Mraz

اگر چیزی رمانتیک می خواهید این آهنگ آهسته را امتحان کنید. این آهنگ درباره‌ی زندگی در لحظه و دل نبستن به دنیا است. خواندنش ساده است، یک کلید زیبا و آسان دارد و روی گیتار یا پیانو به خوبی می نشیند. امتحانش کنید!

‘Ain’t No Sunshine’ - Bill Withers

یکی از پر طرفدار ترین آهنگ‌هایی که تا به حال ساخته شده است و بخاطر محدوده آسانش، یکی از ساده ترین ها برای خواندن است. زیبا، پر تکرار و بدون کوروس است، بنابراین شما را به دردسر نخواهد انداخت. همچنین “I know, I know, I know,…” را خواهید خواند که همین برای دلیل خواندنش بس است!

‘Mamma Mia’ - ABBA

این یک آهنگ سرگرم کننده و با سرعت بالا است که همه آن را می شناسند (به لطف فیلم و موزیکال موفق) و می تواند توجه بسیاری را برانگیزد. در یک محدوده خوب و آسان و بیشتر برای خوانندگان زن است. برای مردها شاید بیش از اندازه بالا باشد.

‘Breakfast at Tiffanys’ - Deep Blue Something

این یک آهنگ بسیار خوب دیگر به ویژه برای مردها است، زیرا در بازه صدای بیشتر مردان جای گرفته است. کوروس نیز خیلی باحال است. این آهنگ برای همنوازی با گیتار آکوستیک نیز خوب است، زیرا یکی از آسان‌ترین آهنگ‌های گیتار است.

‘Wish You Were Here’ - Pink Floyd

بدون شک بهترینِ این لیست از نگاه آهنگ سازی است و از صمیم قلب درباره دلتنگی سخن می گوید. خواندن آن سخت نیست زیرا David Gilmour خواننده اصلی است (که از خوانندگان برتر نبود همان گونه که هیچ یک از اعضای Pink Floyd نبودند، اما این چیزی از ارزش های آن ها کم نمی کند.)

هر چند یک چیز روشن است. اگر نترس و در خواندنش کوشا باشید، شنونده ها از آن خوششان خواهد آمد.

‘Can’t Help Falling In Love’ - Elvis Presley

این آهنگ والس، زیبا و شاد است. شعر مانند ملودی خیلی آسان به یاد سپرده می شود، خیلی ها هم Elvis Presley را خواهند شناخت.هنگام خواندن این آهنگ با گرفتن چند ژست Elvis  بیشتر مورد توجه قرار خواهید گرفت، البته همچین چیزی اجباری نیست!

‘Wind of Change’ - The Scorpions

یکی دیگر از آهنگ ها برای جلب مخاطبان، از این گروه آلمانی The Scorpions است. یکی از کار های برجسته در دهه 80 میلادی بود. این آهنگ نشانی برای سقوط دیوار برلین و انقلاب سیاسی و فرهنگی در آن زمان شد. همچنین یکی از معروف ترین آهنگ هایی که در مورد انقلاب ساخته شده است.

خواندنش نیز بسیار آسان است. حتما امتحان کنید!

‘Chasing Cars’ - Snow Patrol

این یک آهنگ عالی برای تازه کارها است، زیرا برای خواندن آن نیازی به دامنه صوتی گسترده‌ای نیست، همچنین جملات بیشتر گفتاری هستند تا ترانه.

‘Ring Of Fire’  - Johnny Cash

این آهنگ برای مردان به خاطر گستره آوازی پایین Johnny Cash بسیار مناسب است. همچنین ملودی تکراری آن باعث می شود که آهنگ به آسانی اجرا شود. اگر با این آهنگ به خوبی کنار بیایید، می‌توانید آهنگ Hallelujah از Leonard Cohen را بخوانید.

‘Let it Be’ - The Beatles

با اشعار آسانی که چشم بسته آن ها را از بر خواهید کرد، این آهنگ یک انتخاب عالی برای خواننده تازه‌کار خواهد بود. آهنگی باحال است که مخاطب را وادار به هم آوازی می کند.

‘I Can See Clearly Now’ - Johnny Nash

یکی از آن آهنگ‌های شاد اندیش که با خواندنش همه بدبختی‌های دنیا ناپدید می شوند (تا زمانی که از کار به خانه برگردید و اخبار امروز ببینید). خواندنش نیز بسیار آسان است.

‘Fields of Gold’ - Sting

یک ترانه دیگر خوب ازSting  است. بیشتر آهنگ های برای تازه کاران سخت هستند. با این حال، این آهنگ آسانی برای خواندن است. از آنجایی که  خیلی احساسی است شاید بتوانید اشک شنوده ها را دربیاورید. اگر این چنین شد، باید به خود افتخار کنید. شما یک خوانننده با استعداد خدادادی هستید!

‘A Thousand Years’ – Christina Perri

با این آهنگ می توانید کمی خود را به چالش بکشید. اگر کنترل مناسبی بر نت های اصلی های بالا و پایین خود داشته باشید خیلی آسان تر می توانید آن را بخوانید.

همچنین یکی از عاشقانه ترین آهنگ های پاپ در سال های گذشته است، در مورد عشقی سخن می گوید که هزار سال پابرجا مانده است. این آهنگ در فیلم The Twilight Saga: Breaking Dawn وجود دارد.

‘Wonderwall’ - Oasis

این محبوب‌ترین آهنگ‌های کارائوکه برای پدران است (این آهنگ بازگشتی به روزهای مهمانی در دهه 90 است). با این ‌که Liam Gallagher روی صحنه بازیگر خوبی بود ولی هرگز خواننده موفقی نشد، بنابراین خواندن این آهنگ خیلی هم سخت نخواد بود (باید بدانید که با صدای سینه خوانده می‌شود).

‘Knockin’ on Heaven’s Door’ - Bob Dylan

با همه ی خوبی های Bob Dylan، او هرگز یک خواننده برجسته نبود (منظورم از نگاه فنی است. به نظرم صدای او به خاطرت تفاوتش با دیگران بسیار خوب است). به همین دلیل می‌توانید هر آهنگی از او را انتخاب کنید و از پس خواندنش بر بیایید. با دیسکوگرافی گسترده او، انتخاب های زیادی خواهید داشت اما از نگاه من این آهنگ انتخاب بسیار خوبی است. خواندش با وجود شعر ساده، بسیار آسان می کند.

کاور Guns ‘N Roses این آهنگ نیز بسیار خوب است.

آهنگ های آسان دیگر

I Can’t Get No) Satisfaction) – The Rolling Stone

Taylor Swift – Shake It Off

The Beatles – Hey Jude

Spice Girls – Wannabe

Photograph – Ed Sheeran

Bubbly  – Colbie Caillat

Top