آموزشگاه موسیقی در اصفهان     کلاس آموزش گیتار در اصفهان   گروه موسیقی در اصفهان

فیلتر پاپ چیست؟

فیلتر پاپ چیست؟فیلتر پاپ چیست و چرا باید از آن استفاده کنید پاپ فیلتر برای چیست؟ احتمالاً آنها را در اکثر ویدیوهای یوتیوبی که تماشا می کنید، می بینید، به خصوص ویدیوهایی که متعلق به نوازندگان و خوانندگان ضبط خانگی است. کلاس خوانندگی در غرب تهران مدتی است که در صنعت استودیو ضبط بودم، وقتی مشتری داشتم که می‌خواست فیلتر پاپ داشته باشد، تعجب کردم، زیرا فکر می‌کرد که می‌تواند نویز پس‌زمینه را کاهش دهد. جای تعجب نیست که همه کسانی که در ضبط جدید بودند فیلترهای پاپ می خواستند! منظورم این است که ما همیشه آن را در ویدیوها می بینیم، باید یک مشکل بزرگ باشد، درست است؟ اگر فکر می کردید که یک فیلتر پاپ می تواند نویز پس زمینه را کاهش دهد، اینطور نیست. با این حال، احساس ناامید شدن نکنید. بالاخره همه ما هر روز چیزهای جدیدی یاد می گیریم درست است؟


بنابراین یک فیلتر پاپ به هر حال چه کاری انجام می دهد؟ یک فیلتر پاپ دو هدف را انجام می دهد. هدف اصلی آن از بین بردن صداهای "ترک" هنگام آواز خواندن یا صحبت کردن با میکروفون است. وقتی کلماتی را می گوییم که دارای مواد منفجره هستند، به عنوان مثال، کلماتی مانند "مردم" و "درد" که دارای "p" در کلمه هستند، فشار ناگهانی هوا باعث می شود میکروفون بیش از حد بارگیری کند. وقتی کسی در میکروفون می خندد همینطور است. فشار هوا به سادگی باعث پاپ شدن میکروفون می شود.

برای ورود آموزشگاه موسیقی در اصفهان کلیک کنید.

بنابراین فیلترهای پاپ در جلوی میکروفون قرار می گیرند تا به از بین بردن این هوای سریع کمک کنند. فیلترهای پاپ معمولاً به خود پایه میکروفون متصل می شوند، بنابراین شما به پایه میکروفون نیز نیاز خواهید داشت. اگر فقط یک پایه میکروفون رومیزی به سبک پادکست دارید، نمی‌توانید فیلتر پاپ را وصل کنید. دومین هدف از فیلتر پاپ جلوگیری از ورود بزاق خواننده ها به داخل میکروفون است. این برای من یک نکته مثبت در هنگام استفاده از یک فیلتر پاپ است. نمک های بزاق ما دارای محتوای خورنده هستند و بنابراین یک فیلتر پاپ قطعا به افزایش عمر میکروفون کمک می کند. اگرچه زیاد نیست، اما می تواند میکروفون شما را از بوی بد و خراب شدن نجات دهد
 

فاصله فیلتر پاپ تا میکروفون چقدر باید باشد؟ اینکه چقدر فیلتر پاپ خود را قرار می دهید واقعاً به میزان انرژی شما یا مشتری شما در هنگام ضبط بستگی دارد. هرچه فیلتر پاپ از میکروفون دورتر باشد، پاپ کمتر خواهد بود. با این حال، فاصله به این معنی است که شما باید بهره میکروفون خود را افزایش دهید. افزایش بیشتر به معنای صدای بیشتر اتاق است.کلاس آواز در اصفهان بنابراین، آن را مانند یک نوع آواز با صدای بلندتر و سخت تر در نظر بگیرید، فیلتر پاپ باید تقریباً یک کف دست از میکروفون فاصله داشته باشد. اگر آواز صمیمی ملایم تری ضبط می کنید، می توانید فیلتر پاپ را در فاصله 2 تا 3 انگشتی از فیلتر پاپ قرار دهید.


آیا می توانم فیلتر پاپ خودم را بسازم؟ بله، شما قطعا می توانید! در واقع ساختن فیلتر پاپ خود بسیار آسان است. تنها چیزی که نیاز دارید یک دایره خیاطی است و جوراب شلواری کهنه شده خواهرتان را بردارید. خوب، شاید بتوانید یک جوراب شلواری ارزان از فروشگاه بخرید. جوراب شلواری را روی دایره دوخت قرار دهید و تمام. بزرگترین چالش در این روش DIY این است که بفهمید چگونه می‌خواهید فیلتر پاپ خانگی خود را به پایه وصل کنید.برای این کار از آویز پیراهن استفاده کنید
 

با این حال به انواع مختلف میکروفون ها توجه داشته باشید. اکثر میکروفون های خازنی نیاز به استفاده از یک فیلتر پاپ دارند، اما اکثر میکروفون های دینامیک آوازی در واقع دارای فیلترهای پاپ هستند که در مخروط آنها تعبیه شده است. بنابراین، در واقع، اگر با میکروفون پویا صوتی ضبط می‌کنید، نیازی به فیلتر پاپ ندارید. ممکن است با فیلتر پاپ و تنظیم میکروفون پویا جالب به نظر برسید، اما وقتی ضبط‌های شما در پایان روز کسل‌کننده به نظر می‌رسند، قطعاً جالب نیست. نکته نهایی: جایگزین فیلتر پاپ اگر از استودیوی خود بدون فیلتر پاپ دور هستید و اتفاقاً نیاز به ضبط صدا دارید، یک جایگزین عالی برای فیلتر پاپ وجود دارد. برخی از تولیدکنندگان سعی می کنند یک مداد جلوی میکروفون قرار دهند تا مواد منفجره را مسدود کند، اما من جایگزین بهتری دارم. آماده؟ به سادگی یک جوراب را روی میکروفون قرار دهید! به عنوان یک فیلتر پاپ به خوبی کار می کند و مطمئناً یافتن یا بسته بندی آن آسان است. فقط به یاد داشته باشید که از یک جوراب تمیز استفاده کنید یا در خطر غش کردن خواننده قبل از ضبط صدا باشید.
 

ویژگی ها و جزئیات 【فیلترهای پاپ دو صفحه‌ای】 صفحه اول مانند هر فیلتر پاپ معمولاً از انفجار هوا جلوگیری می‌کند. فاصله بین فشار هوای باقیمانده را پراکنده می کند، بنابراین زمانی که از صفحه دوم عبور می کند، انفجار به راحتی مهار می شود. به طور موثری از انفجار، تداخل باد، پاشیدن بزاق در حین ضبط یا پخش خود بکاهید، صدایی واضح و بلند دریافت کنید. 【گردن غاز قابل تنظیم】فیلتر پاپ دارای یک بازوی تثبیت کننده گیره یقه غازی 360 درجه است که می تواند وزن خود را تحمل کند و به اندازه کافی برای نگه داشتن پایه میکروفون و حلقه لاستیکی داخلی کاملاً با میکروفون شما مطابقت دارد.【کاربرد چند صحنه】: میکروفون استودیویی ماسک فیلتر پاپ صفحه نمایش باد میکروفون شید مورد ضروری برای ضبط، صحبت کردن یا آواز خواندن است. می تواند برای آواز خواندن، صداگذاری، پادکست ها، وبلاگ نویسی و هر جای دیگری که به صدای باکیفیت نیاز دارید استفاده شود. 【عملکردها】 صداهای ترسناک خش خش و زمزمه را که هنگام تلفظ حرف "S" می آیند را از بین ببرید و آن "مواد انفجاری" زشت را مسدود کنید. "B" و "P" را دنبال می کند. پایه چرخان برای نصب آسان.【بسته و ضمانت】: 1 X Pop Filter. اگر پس از دریافت این مورد با مشکلی مواجه شدید، لطفا با ما تماس بگیرید، ما تمام تلاش خود را می کنیم تا همه مسائل را حل کنیم.

Top