فواید آواز خواندن چیست؟

فواید آواز خواندن چیست؟

از فواید آواز خواندن تا کنون چیزی شنیده اید ؟ جالب است نه ؟ اینکه بدانید عادت به نظر طبیعی شما اثرات مثبت قابل توجهی روی عملکرد اعضای مهم بدنتان داشته و از آن بی خبر بوده اید. در این مطلب قصد داریم شما را با فواید آواز خواندن آشنا کنیم تا هرگاه که آهنگ مورد علاقه تان در ذهنتان آمد آن را بخوانید و لذت ببرید.

تقویت سیستم ایمنی

تقویت سیستم ایمنی، بهترین فایده‌ی آواز خواندن برای سلامتی شماست. بنا بر پژوهش‌ها آواز خواندن به تقویت سیستم ایمنی کمک می‌کند. در تحقیقی، نمونه خون اعضای گروه حرفه‌ای کُر، قبل و بعد از خواندن قطعه‌ای از موتسارت آزمایش و بررسی شد. محققان دریافتند در بسیاری از نمونه‌ها، مقدار پروتئینی که در سیستم ایمنی به عنوان آنتی بادی عمل کرده و ایمونوگلوبولین نام دارد، به یکباره بعد از آواز خواندن افزایش چشمگیری پیدا کرده بود. در حالیکه در نمونه خون اعضایی از گروه کُر که فقط شنونده بودند، این نتایج دیده نشد. بنابراین یافته‌ها نشان می‌دهند که آواز خواند تاثیر مثبتی بر سیستم ایمنی دارد

آموزش آواز سنتی در تهران

بهتر شدن ژست بدنی

بدانید یکی دیگر  از فواید آواز خواندن، بهبود وضعیت بدنی است. وقتی که آواز می‌خوانید، صاف ایستادن، بخش مهمی از تکنیک درست آواز خواندن است. بنابراین بعد از مدتی، ژست درست بدن برای شما تبدیل به یک عادت خواهد شد. ضمنا با این وضعیت بدن، فضای خالی قفسه سینه و کمر و شانه‌ها هم راستا شده و باعث می‌شود وضعیت بدنی خود را اصلاح کنید
 
بهتر شدن خواب

آواز خواندن می‌تواند عضلات دهان و حلق را تقویت کرده و در نتیجه خروپف و آپنه خواب را متوقف کند. اگر شما هم دچار اینگونه مشکلات خواب هستید توصیه می‌کنیم آواز بخوانید تا از خوابی بهتر و لذت بخش‌تر بهره مند شوید.

کاهش استرس

آواز خواندن می‌تواند تنش عضلات را کم کند و استرس‌تان را تسکین بدهد. وقتی آواز می‌خوانید، سطح هورمون‌های ضد استرس افزایش یافته و برای همین آواز خواندن یکی از ساده‌ترین راهها برای کمک به تسکین استرس بدون نیاز به دکتر و دارو محسوب می‌شود.

تقویت مهارت‌های ارتباطی

آواز خواندن برای بچه‌های کوچک به مغزشان جهت آماده شدن برای یادگیری زبان کمک می‌کند. همچنین موسیقی ابزار خوبی برای تعلیم خواندن و نوشتن در سنین پایین است تا بعدا دچار مشکلات زبانی نشوند. اگر دوست دارید ترانه‌هایی که می‌خوانید را خودتان بسرایید پس این استعداد شما می‌تواند به مهارت‌های ارتباطی‌تان نیز کمک کند.

افزایش اعتماد بنفس

خیلی از افراد مخصوصا خواننده‌های تازه کار از قرار گرفتن روی استیج می‌ترسند. اما خوب آواز خواندن و تحسین و تشویق دیگران را دریافت کردن می‌تواند رمز غلبه بر ترس و افزایش اعتماد بنفس باشد. حتی به مرور زمان شاید به راحتی بتوانید در مقابل افرادی که مهارت‌های پرزنتیشن عالی دارند نیز خودی نشان بدهید. می‌توانید از آواز خواندن در مقابل اعضای خانواده و دوستان شروعه کنید.

زیباتر شدن پوست

عمل آواز خواندن وادارتان می‌کند عمیق‌تر نفس بکشید و در نتیجه جریان خون‌تان بهتر شود و اکسیژن بیشتری در بدن‌تان به گردش دربیاید. اینها فاکتورهای مهمی در سلامت و جوانی پوست هستند.

کلاس آموزش آواز سنتی در تهران

Top
لطفا امتیاز دهید: